První album skupiny Nina Rosa

První album skupiny Nina Rosa
12. listopadu 2019 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

V říjnu vyšlo první album pražské skupiny Nina Rosa v čele se slovenskou zpěvačkou a houslistkou Ninou Marinovou. Jmenuje se Discover a písně z něj už slýcháte v našem vysílání. Ostatně v rubrice Třikrát z Proglasu jsme album představili přímo v den vydání, 23. října 2019.

Skupinu Nina Rosa založila a po své babičce pojmenovala v Praze žijící slovenská zpěvačka a houslistka Nina Marinová. Ninu můžete znát také ze spolupráce se skupinou Zrní, s Bárou Zmekovou nebo se slovenskou zpěvačkou Ivanou Mer a také ze skupiny Transitus Irregularis, která hrála směs jazzu a barokní hudby a zhudebňovala verše Bohuslava Reynka. Dalším členem je Tony Dlapa, kytarista se zkušenostmi z jazzové a hip-hopové scény. A konečně Michal Mihok je akordeonista a producent elektronické hudby, člen skupiny Voila! nebo První hoře. Členové tria se potkali během studií na Jazzové konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Kapela, kterou ovšem založili a řadu let po ukončení studií, hraje pestrou směs hudby s prvky jazzu, reggae, folku nebo soulu.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web