Tohle je vzkaz! volá Slávek Janoušek

Tohle je vzkaz! volá Slávek Janoušek

Pořad v souvislostech


Se Slávkem Janouškem o albu Tohle je vzkaz
Budeme vysílat

Missa Intima a Hrad v nitru
Argentinská zpěvačka Sofía Rei
S Romanem Veverkou o skupině Blue Cimbal
Vysílali jsme


Ildikó Kali o albu Zlatá panna

Ľubica Christophory živě z Koncertního studia

Rozhovor s portugalskou skupinou Plasticine
Audioarchiv
28. února 2019 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Po několika nahrávkách pro děti vydal písničkář Slávek Janoušek nové CD pro dospělé. Nazval je Tohle je vzkaz a představí vám je v pořadu Jak se vám líbí v úterý 12. března 2019 od 19.15. V pořadu pozve také na festiválek Vítání jara do Nížkovic u Slavkova.

Na počátku nového alba Slávka Janouška bylo sedm jeho písní, které buď ještě nevyšly na žádném albu, nebo vyšly ve verzi, s níž nebyl autor spokojen. Přemýšlel, jak tyto skladby propojit, a dospěl k řešení, že musí napsat ještě několik dalších písní v podobném duchu. Dlouho se mu to nedařilo, až prý pomoc přišla ve snu: „Naráz se mi zdálo o pěti písních, které to celé rámovaly a průběžně doplňovaly, dokonce i s melodickými motivy,“ říká Slávek Janoušek, který současně při tvorbě alba myslel na starou čínskou báseň, kterou četl snad před 50 lety v čítance a od té doby se s ní nikde nesetkal.

Album Tohle je vzkaz patří v Janouškově diskografii k těm nejzávažnějším. Zpráva nebo vzkaz, který autor svým posluchačům vysílá, jej představuje jako zralého člověka, který bilancuje, vzpomíná na své rodiče a přemítá nad tím, co je v našem životě opravdu zásadní.

Rozhovor se Slávkem Janouškem o jeho novém albu uslyšíte 12. března 2019 (a později si jej můžete pustit z našeho archivu).

V pořadu bubeme zvát také na 20. ročník festiválku Vítání jara v Nížkovicích u Slavkova. Koná se v sobotu 23. března od 19 hodin. Účinkují Bokomara, Petra Šany Šanclová, Slávek Janoušek, Vlasta Redl a Wband.