Ondřej Škoch vydává sólové album Řekni napořád

Ondřej Škoch vydává sólové album Řekni napořád

Pořad v souvislostech


S Ondrou Škochem o albu Řekni napořád
Budeme vysílat

Pozvánka na festival Ibérica 2019
Rozhovor s polskou skupinou Blackberry Brothers
Novinky vydavatelství Indies Scope
Vysílali jsme


Rozhovor s australskou zpěvačkou Cash Savage

Pozvánka na festival Okolo Třeboně 2019

Pozvánka na finále Porty 2019
Audioarchiv
19. března 2019 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Ondřej Škoch, bývalý člen skupiny Chinaski a autor alb zhudebné poezie Nitky, První sníh a Prší na habry, vydává novou sólovou nahrávku Řekni napořád. Autorkou textů je jeho žena Alice. Ondřej bude hostem našeho pořadu Jak se vám líbí 23. května 2019.

„Na desce jsem začal pracovat krátce po odchodu z kapely Chinaski. Promítly se do ní události posledního roku. Každá ze skladeb vypráví příběh, a proto je deska něco jako mozaika prožitků a výpovědí. Tomu odpovídá i pestrost hudebních stylů,“ popisuje Škoch. Album Řekni napořád začalo vznikat v létě 2018 a Škoch si k jeho realizaci pozval své hudební kolegy a přátele – producenta Jiřího Maška, někdejší dechovou sekci Chinaski, tvořenou Štěpánem Škochem a Petrem Kužvartem, zpěvačku Báru Polákovou, hráče na dechové nástroje Davida Ebena, jazzového klavíristu Ondřeje Kabrnu, kontrabasistu Petra Tichého a bubeníky Jana Linharta a Antonína Jínu.

Autorem textů písní je Ondrova žena Alice. „Není to poprvé, co na desce spolupracuji s Alicí. Nejdřív vždy přijde text, který mě inspiruje k melodii. Stejně tomu bylo i na Řekni napořád, ovšem s jedinou výjimkou. Text a hudbu k titulní skladbě jsme psali prakticky zároveň, aniž bychom o tom věděli,“ doplnil Škoch. Album obsahuje 12 autorských písní včetně dvou čistě instrumentálních skladeb. O grafickou podobu bookletu se postarali Lucie Loosová, Kateřina Fairaislová, Monika Myslivečková a Jáchym Grohman.

Ondřej Škoch album představí 8. dubna 2019 v Paláci Akropolis v Praze u příležitosti svých 40. narozenin. Na koncertě zazní celé album Řekni napořád a také průřez tvorby Škocha z období, kdy působil v kapelách Chinaski, Nitky nebo Manon 15. Pozvání přijali muzikanti a hudební kolegové David Eben, Marpo, Eva Matějovská a Petr Hanzlík, ti vystoupí jako hosté večera. Vybrané písně doprovodí farní sbor Schola sv. Václava.

(Zdroj: oficiální tisková zpráva)

Rozhovor s Worship Central

worship-centralPoslechněte si rozhovor s britskou křesťanskou kapelou Worship Central.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Rickem Derringerem

DerringerRickPoslechněte si rozhovor s americkým kytaristou Rickem Derringerem.

Nemůžu popadnout tvůj dech

spaleny_nemuzu-popadnoutDoporučujeme nové album Jana Spáleného a skupiny ASPM Nemůžu popadnout tvůj dech.

Album roku 2018

zambosi_louvreLouvre skupiny Žamboši albem roku 2018.

Roman Pokorný hraje Duka Ellingtona

pokorny_cab-cottonJazzový kytarista Roman Pokorný nahrál album skladeb Duka Ellingtona.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music