Ondřej Škoch vydává sólové album Řekni napořád

Ondřej Škoch vydává sólové album Řekni napořád

Pořad v souvislostech


S Ondrou Škochem o albu Řekni napořád
Budeme vysílat

Slovenská hudební scéna v roce 2020
Irácký hudebník Fawzy Al-Aiedy
Mário Boa a Sila prítomného okamihu
Vysílali jsme


Rozhovor s bubeníkem Rajivem Jayaweerou

S Nikol Bókovou o albu Unravel

Novinky vydavatelství Polí5
Audioarchiv
19. března 2019 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Ondřej Škoch, bývalý člen skupiny Chinaski a autor alb zhudebné poezie Nitky, První sníh a Prší na habry, vydává novou sólovou nahrávku Řekni napořád. Autorkou textů je jeho žena Alice. Ondřej bude hostem našeho pořadu Jak se vám líbí 23. května 2019.

„Na desce jsem začal pracovat krátce po odchodu z kapely Chinaski. Promítly se do ní události posledního roku. Každá ze skladeb vypráví příběh, a proto je deska něco jako mozaika prožitků a výpovědí. Tomu odpovídá i pestrost hudebních stylů,“ popisuje Škoch. Album Řekni napořád začalo vznikat v létě 2018 a Škoch si k jeho realizaci pozval své hudební kolegy a přátele – producenta Jiřího Maška, někdejší dechovou sekci Chinaski, tvořenou Štěpánem Škochem a Petrem Kužvartem, zpěvačku Báru Polákovou, hráče na dechové nástroje Davida Ebena, jazzového klavíristu Ondřeje Kabrnu, kontrabasistu Petra Tichého a bubeníky Jana Linharta a Antonína Jínu.

Autorem textů písní je Ondrova žena Alice. „Není to poprvé, co na desce spolupracuji s Alicí. Nejdřív vždy přijde text, který mě inspiruje k melodii. Stejně tomu bylo i na Řekni napořád, ovšem s jedinou výjimkou. Text a hudbu k titulní skladbě jsme psali prakticky zároveň, aniž bychom o tom věděli,“ doplnil Škoch. Album obsahuje 12 autorských písní včetně dvou čistě instrumentálních skladeb. O grafickou podobu bookletu se postarali Lucie Loosová, Kateřina Fairaislová, Monika Myslivečková a Jáchym Grohman.

Ondřej Škoch album představí 8. dubna 2019 v Paláci Akropolis v Praze u příležitosti svých 40. narozenin. Na koncertě zazní celé album Řekni napořád a také průřez tvorby Škocha z období, kdy působil v kapelách Chinaski, Nitky nebo Manon 15. Pozvání přijali muzikanti a hudební kolegové David Eben, Marpo, Eva Matějovská a Petr Hanzlík, ti vystoupí jako hosté večera. Vybrané písně doprovodí farní sbor Schola sv. Václava.

(Zdroj: oficiální tisková zpráva)

To nejlepší z hitparády WMCE

vahdatMahsa_EnlightenTo nejlepší z hitparády World Music Charts Europe v pořadu Slyšte, lidé!

Regiony

Regiony

Sedmé vánoční album evropských jazzmanů

christmas-with-my-friends-viiVyšlo sedmé album z řady Christmas with my Friends.

Rozhovor se skupinou Tęgie chłopy

tegie_chlopyPoslechněte si rozhovor s polskou skupinou Tęgie chłopy.

Krása v bodláčí Romana Dostála

dostal_krasa-v-bodlaciPoslechněte si rozhovor s Romanem Dostálem z Oborohu o jeho novém sólovém albu.

Hudba národnostních menšin Číny II.

folk-music-china-4Poslechněte si druhou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web