Nepřestaň si malovat – rozhovor se skupinou Cimbal Classic

Nepřestaň si malovat – rozhovor se skupinou Cimbal Classic
1. ledna 2018 Folk, Aktuality, World music Autor: Milan Tesař

Skupina Cimbal Classic, která nedávno oslavila 25 let existence, vydala nové písňové album Nepřestaň si malovat. S kapelníkem Daliborem Štruncem o něm budeme hovořit v úterý 9. ledna 2018 od 19.15.

Vydání alba Nepřestaň si malovat je završením oslav 25 let skupiny Cimbal Classic. Jedná se o první nové písňové album kapely od roku 2009, kdy natočila titul Malý kousek nad zemí. Mezitím Cimbal Classic vydal CD s písněmi z vánočního představení Městského divadla Brno Betlém a dále kolekci instrumentálních melodií z celého světa Melodies From Around The Globe, která vznikla u příležitosti mistrovství světa v biatlonu. Kromě toho v roce 2016 vzniklo autorské album s klasickými kompozicemi Dalibora Štrunce Malované na cimbál.

Album Nepřestaň si malovat obsahuje skladby Dalibora Štrunce, který je sám autorem pěti textů. Další pět pochází od Aleny Binterové a dva z pozůstalosti Josefa Prudila (včetně nové verze starší písně Všechno je hudba). Skupina Cimbal Classic je natočila ve složení: Dalibor Štrunc (cimbál, zpěv), Kateřina Štruncová (housle, zpěv), Kateřina Kovaříková (viola), Rastislav Kozoň (hoboj, saxofon, flétny), Martin Krajíček (mandolíny, kytara), Juraj Valenčík (kontrabas, baskytara). Jako hosté na albu účinkují například Michal Zpěvák (klarinet, saxofon, flétny), Martin Jakubíček (klavír), Klára Veselá (akordeon) a další. 

David Stypka – recenze

stypka_nebojAlbum Neboj Davida Stypky má tři nominace na Anděla. Přečtěte si naši recenzi.

Regiony

Regiony

Profil skupiny Jablkoň

jablkon_nemecSkupina Jablkoň slavila 40 let. Poslechněte si její profil.

Album roku 2017

wolfLost_nepripoutanyAlbem roku 2017 je Wolf Lost In The Poem Honzy Žambocha.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music