Cimbal Classic na cestě kolem světa

8. prosince 2013 Aktuality, World music Autor: Milan Tesař

Desáté album skupiny Cimbal Classic začalo vznikat na zahajovacím ceremoniálu Mistrovství světa v biatlonu 2013 v Novém Městě na Moravě. Skupina pod vedením cimbalisty Dalibora Štrunce dostala příoležitost ve zkratce hudebně charakterizovat a identifikovat jednotlivé sportovní výpravy. Koláž složená z lidových i zlidovělých písní z různých zemí a kontinentů nyní vyšla na CD s názvem Melodies From Around The Globe.

Více než hodinu trvající čistě instrumentální nahrávka představí známé i méně známé evergreeny ze 46 zemí a zavede posluchače i do míst, kde by zájem o biatlon nečekali. Cimbal Classic vytváří hudebně věrnou iluzi odlišných kultur, a přitom si zachovává originalitu založenou na moravském muzikantském cítění. Díku tomu vedle sebe sourodě znějí známé melodie orientální s těmi, které představují svět anglosaské kultury, a rovněž s těmi, které ukazují hudební bohatství takřka celé Evropy.

Booklet CD obsahuje fotografiemi zachycující neopakovatelnou náladu šampionátu. Album vyšlo u vydavatelství Cimbal Classic ve spolupráci s Českým biatlonovým svazem a v distribuci je má Indies Happy Trails.

(Podle oficiální tiskové zprávy)

NyníPísně
Píseň: Není to tak jak psali v knížkách (A wiac to nie je tak) (2001); Interpret: II. míza Vojty Zíchy; Album: II. míza Vojty Zíchy (demo)
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály
06:20Duchovní slovo
06:25Ranní proud

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Coffee to Help

coffee-to-help_cukr_obalCDPoslechněte si rozhovor se skupinou Coffee to Help z Rakovníka.

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web