Cimbal Classic na cestě kolem světa

8. prosince 2013 Aktuality, World music Autor: Milan Tesař

Desáté album skupiny Cimbal Classic začalo vznikat na zahajovacím ceremoniálu Mistrovství světa v biatlonu 2013 v Novém Městě na Moravě. Skupina pod vedením cimbalisty Dalibora Štrunce dostala příoležitost ve zkratce hudebně charakterizovat a identifikovat jednotlivé sportovní výpravy. Koláž složená z lidových i zlidovělých písní z různých zemí a kontinentů nyní vyšla na CD s názvem Melodies From Around The Globe.

Více než hodinu trvající čistě instrumentální nahrávka představí známé i méně známé evergreeny ze 46 zemí a zavede posluchače i do míst, kde by zájem o biatlon nečekali. Cimbal Classic vytváří hudebně věrnou iluzi odlišných kultur, a přitom si zachovává originalitu založenou na moravském muzikantském cítění. Díku tomu vedle sebe sourodě znějí známé melodie orientální s těmi, které představují svět anglosaské kultury, a rovněž s těmi, které ukazují hudební bohatství takřka celé Evropy.

Booklet CD obsahuje fotografiemi zachycující neopakovatelnou náladu šampionátu. Album vyšlo u vydavatelství Cimbal Classic ve spolupráci s Českým biatlonovým svazem a v distribuci je má Indies Happy Trails.

(Podle oficiální tiskové zprávy)

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web