Jirka Mucha – rozhovor o albu Partner in Time

Jirka Mucha – rozhovor o albu Partner in Time

Pořad v souvislostech


Rozhovor s hudebníkem Jirkou Muchou
Budeme vysílat

Rozhovor s německým saxofonistou Mulo Francelem
Rozhovor se spisovatelkou a hudebnicí Hanou Lundiakovou
Písničkář Michael Bártek s přezdívkou Žen
Vysílali jsme


Rozhovor se skupinou Billow

Vladimír Merta – Vykopávky z Korintu

Trio Tekke
Audioarchiv
28. února 2021 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Plzeňský písničkář, hudebník a producent Jirka Mucha byl naposledy hostem našeho pořadu Jak se vám líbí v roce 2012, kdy u nás ve studiu vystoupil živě v duu s Janou Balejovou. Nyní jsme s ním natočili rozhovor o jeho aktuálním albu Partner in Time. Poslouchejte v pořadu Jak se vám líbí 22. března 2021 nebo později na webu Hudební rozhovory.

Zatímco v duu s Janou Balejovou Jirka Mucha uspěl v soutěži Notování a také vyhrál Portu, na album Partner in Time se představuje jako zkušený autor vkusných popových písní. Velkou inspirací je mu hudba z Indie, které se jako producent a hudebník také dlouhodobě věnuje. Je spoluautorem a producentem písně Saathiya k indickému filmu Myoho a pravidelně spolupracuje s indickými zpěváky a hudebníky.

O svém novém albu píše: „Každá písnička má svůj vlastní unikátní příběh. Všechny písně jsem složil, byť je pro mě těžké se považovat za autora, neboť hudba nikdy nevyšla z bodu nula, ale každý hudebník v podstatě vychází z toho, co už slyšel a to jen nějak modifikuje a pak se pod to podepíše. Album ale obsahuje i jeden cover, píseň od Briana Wilsona, unikátního hudebníka, skladatele, zpěváka a hlavního člena skupiny The Beach Boys. Je to píseň, přemítající nad existencí a smrtí, leč víc než text je to u této písně hudba, která jde ještě dál, má krásné vícehlasé harmonie. Téma smrti se ještě opakuje v poslední písničce, kterou jsem věnoval naší kamarádce Evce. Evka před necelými dvěma roky tragicky zemřela. Tuto písničku jsme v podstatě napsali spolu. Mám obrovskou radost z písně In The Clouds, kterou se mnou nazpíval Steve Conte, americký zpěvák, jehož jsem už nějaký ten rok fanouškem.“

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Nové album Anansyho Cissého z Mali

cisse_anouraAnansy Cissé vydal album inspirované zážitky z války v Mali.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web