Jaroslav Hutka v rozpitých barvách

Jaroslav Hutka v rozpitých barvách
3. června 2017 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Písničkář Jaroslav Hutka znovu nahrál některé písně ze svých alb Koncert v barvách Světlé a Duhová bublina a přidal k nim několik dosud nevydaných písní. Na CD s názvem V rozpitých barvách jej doprovází kytarista Radim Hladík, který písně také zaranžoval. Jedná se o poslední studiovou nahrávku těžce nemocného Hladíka před jeho smrtí. Rozhovor s Jaroslavem Hutkou o jeho novém albu uvedeme 4. července 2017 od 19.15.

„Písně na této desce jsou z mého znovuzrození v čase už dalších generací. Konečně jsou na světě ve smysluplné podobě. V čase, kdy se o mně už učí na školách. Jak má chápat nová generace, že ještě žiju?“ táže se Jaroslav Hutka v bookletu svého nového alba, které představuje písničkářovu osobnost a aktuální tvorbu v kontextu doby a v souvislostech.

Vedle Radima Hladíka se na písních výraznou změnou podílel písničkář Vladimír Veit, autor všech melodií (Hutkovy jsou texty). Novinkou je pak pro Jaroslava Hutku spolupráce s houslistou Janem Hrubým a s klasickým hráčem na violu Petrem Přibylem.