Esponja – písňové vzpomínky Magalí Sare

Esponja – písňové vzpomínky Magalí Sare
18. června 2022 Folk, Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

V pátek 17. června 2022 vystoupila v Brně v rámci festivalu Ibérica katalánská písničkářka Magalí Sare s doprovodem kytaristy Sebastià Grise. Představili mimo jiné zpěvaččino nové album Esponja. Rozhovor, který jsme s oběma mladými hudebníky natočili, uvedeme v pořadu Jak se vám líbí 2. srpna od 19.15.

Magalí Sare je rodačka z Barcelony, Objev roku 2019 podle Katalánské hudební akademie. Své první samostatné album vydala v roce 2018, ale působí také jako sopranistka vokálního souboru Quartet Melt. V roce 2019 natočila společné album s kytaristou z Mallorky Sebastia Grisem, o rok později ji pak na dalším albu doprovázel kontrabasista Manel Fortia. Na těchto nahrávkách zpěvačka a její kolegové propojovali prvky lidové a vážné hudby, jazzu a hudby elektronické.

Nové album Esponja je sice oficiálně sólové, ale i na ně si zpěvačka přizvala spolupracovníky. V jedné písni účinkuje portugalský zpěvák Salvador Sobral a v jedné skupině Las Migas. Členem doprovodné kapely byl opět kytarista Sebastia Gris. Hlavní inspirací pro zpěvačku byly ženy z její rodiny – matka, sestra, neteř i ona sama. Kromě toho album obsahuje i píseň, kterou napsal zpěvaččin bratr. 

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web