Baroquegrass skupiny Malina Brothers

Baroquegrass skupiny Malina Brothers
27. září 2021 Country, Aktuality Autor: Milan Tesař

Skupinu Malina Brothers tvoří tři bratři Malinové – Luboš, Pavel a Pepa, muzikanti se zkušenostmi z kapel jako Druhá tráva, Žalman & spol., Cop nebo Monogram. Čtvrtým členem je jejich kamarád Pavel Peroutka, který hrál v posledních letech také na kontrabas ve skupině Spirituál kvintet. Nyní Malina Brothers vydávají nové album s názvem Baroquegrass. Rozhovor s kapelou vysíláme v pořadu Jak se vám líbí 20. října 2021.

Základ skupiny Malina Brothers tvoří tři rodní bratři, z nichž nejznámější je kapelník Druhé trávy a člen řady dalších kapel a projektů, hráč na banjo Luboš Malina. Pavel Malina hraje na kytaru, Pepa Malina na housle a čtvrtý člen Pavel Peroutka na kontrabas.

Nové album Baroquegrass je v repertoáru skupiny unikátní. Na předchozích CD totiž kapela hrála písně trampského autora Miroslava Skunka Jaroše, skladby svých členů nebo bluegrassovou klasiku. Nové album však přináší úpravy barokních melodií, které psal na přelomu 17. a 18. století hrabě František Antonín Sporck z Kuksu. Ten tyto skladby používal jako „médium“ pro své duchovní i lovecké. Vedle jeho instrumentálních skladeb album obsahuje i zpívanou árii – dialog mezi dvořanem a poustevníkem –, kterou jako hosté nazpívali František Černý z Čechomoru a Robert Křesťan. Dále pak na albu najdeme také jednu skladbu Johanna Sebastiana Bacha.

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web