Superhrdinky: hudba pro ženy bez domova

Superhrdinky: hudba pro ženy bez domova
27. ledna 2018 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Dne 21. února budou vyhlášeny výsledky sedmého ročníku českých hudebních cen Vinyla. V kategorii Počin roku je mezi nominovanými také dvojalbum Superhrdinky, věnované ženám bez domova. Rozhovor s Pavlem Uretšlégrem, jedním z pořadatelů cen Vinyla, uvedeme 13. února 2018 od 19.15.

Dvojalbum Superhrdinky s podtitulem Hudba pro ženy bez domova vzniklo na podporu neziskové organizace Jako doma – Homelike, která se specializuje na ženské bezdomovectví. Výtěžek z prodeje desky konkrétně podpoří projekt Kuchařky bez domova. Ženy sdružující se pod hlavičkou Kuchařek bez domova mají v Praze-Košířích k dispozici vlastní jídelnu a společně nejen vaří, ale také si vzájemně pomáhají, vzdělávají sebe i jiné, hrají divadlo nebo vydávají Bezdomoviny.

Kompilaci na podporu těchto žen sestavil Michal Pařízek, šéfredaktor časopisu Full Moon. Vybral nahrávky jak známých zpěvaček typu Lenky Dusilové nebo Katarzie, tak méně známá jména z alternativní hudební scény. Na desce tak najdeme ostrou výpověď hiphopové interpretky, která si říká Potmě, popovou píseň skupiny Ille v čele s Olgou Königovou nebo folkovou skupinu Cácory. Dále jsou zastoupeny například Stinka, Mucha, Agu, Ivana Mer, Bára Zmeková, Katarína Máliková a další. Superhdinky nevyšly na CD, ale jako vinylové dvojalbum.

NyníPísně
Píseň: Vzdálené bubny (The Distant Drums) (1967); Interpret: Grossmann Jiří; Album: Grossmann Jiří: Své banjo odhazuji v dál
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
05:00Písně
05:27Myšlenka na den
05:30Písně
05:45Radio Vatikán

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Regiony

Regiony

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web