Katarzia – rozhovor o albu Agnostika

Katarzia – rozhovor o albu Agnostika

Autorkou nejlepšího slovenského alba roku 2016 je podle ankety naší hudební redakce Album roku písničkářka Katarzia. V pořadu Jak se vám líbí s ní budeme hovořit právě o albu Agnostika, dále o diplomové práci, o bubeníkovi Martinu Valihorovi, o vydavatelství Slnko Records nebo o tom, proč je na albu tak málo kytar. Poslouchejte 4. května 2017 od 19.15.

Katarzia, vlastním jménem Katarína Kubošiová, na sebe poprvé výrazněji upozornila před čtyřmi lety, kdy nejprve natočila několik videí v tradičním kroji a poté – už v civilu – se představila s prvním albem Generácia Y. Loni vydala u vydavatelství Slnko Records druhé album s názvem Agnostika. Kolekce dvanácti nevšedních písní s jemným elektronickým doprovodem zabodovala v řadě výročních anket. I v anketě hudební redakce Proglasu o Album roku 2016 se Katarzia umístila nejlépe ze všech slovenských interpretů.

Rozhovor s Katarziou jsme natočili před jejím brněnským koncertem, který byl součástí společného turné se skupinou Billy Barman. Na přelomu června a července můžete Katarziu slyšet na festivalu Hradecký slunovrat v Hradci nad Moravicí. 

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Regiony

Regiony

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web