Bído, čau… volá Stinka

23. ledna 2016 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Spisovatelka a písničkářka Hana Lundiaková se svým hudebním projektem Stinka vydává druhé album. Dva roky po nahrávce Krrrva! přichází s titulem Bído, čau… Stinka vystoupí na konci června na festivalu Hradecký slunovrat v Hradci nad Moravicí.

„Z houfu post-radůzovských harmonikářek se jasně vyděluje, její styl je hodně odlišný a bližší alternativní scéně. Staví na opakujících se minimalistických frázích, které mají často vysloveně charakter znepokojivého rockového riffu,“ píše o Stince publicista Alex Švamberk. „Písně, které píše a se svými hosty hraje Hana Stinka Lundiaková, mají daleko k líbivosti. Nejsou určeny k povrchnímu poslechu. Naopak, vybízejí posluchače k cestě do hloubky, mezi tóny, mezi slova, ba dokonce mezi slabiky. Každá z nich se může stát malým dobrodružstvím, pokud nabídku k cestě přijmeme a nedáme se odradit pachem chcíplých koček a řáděním kun (které se mimochodem objevují hned ve dvou textech),“ psali jsme v recenzi na tomto webu v souvislosti s předchozí deskou Krrrva!

Nové album Bído čau… s Hanou Lundiakovou nahráli Fanda Holý (kytary, harmonika, banjo), Martin Petrásek (bicí) a Jan Vonryska (trubka). Jako hosté dále v jednotlivých písních účinkují Michal Šmíd (akordeon), Martin Jan Stránský (dudy) a další.

Album vyšlo u vydavatelství Polí5.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web