Lenka Dusilová s Baromantikou dokončuje album V hodině smrti

Letošní držitelka ceny Anděl v kategorii Zpěvačka roku Lenka Dusilová dokončuje zbrusu nové album s kapelou Baromantika, pojmenované V hodině smrti.

Novinka, která naváže na loňské živé CD Live at Café v lese, by měla vyjít v druhé polovině září 2014 u vydavatelství Supraphon. Finanční prostředky k dokončení alba se zpěvačka a kapela rozhodly získat přímo od fanoušků prostřednictvím crowdfundingového portálu HitHit.cz.

„Nová Baromantika bude poctivé dílo, v němž jdeme se svými emocemi opravdu na dřeň. Natáčení je přirozeně nejnákladnější složkou projektu a proto si vážíme jakékoliv finanční podpory," vysvětluje Dusilová.

Na albu, jehož stěžejním tématem je problematika přerodu a životních transformací, se kromě zpěvačky rovnou měrou podílí také Patrick Karpentski, Viliam Béreš a Beata Hlavenková, kteří se zde profilují jako svébytní autoři. To ostatně Dusilová anoncovala už v dubnu v rozhovoru pro iDnes.cz přímo ze studia: „Uvědomila jsem si, že mezi námi je a funguje autorský potenciál. A že by bylo fajn spolupráci, kterou jsme začali, završit albem, na kterém já nebudu figurovat jako sólová zpěvačka a autorka, ale jako střípek v mozaice čtyř autorských osobností."

Jako hosté se na albu objeví například Justin Lavash, David Koller, Dan Bárta, Oskar Török, Marek Minárik či Miloš Dvořáček. Pokud jde o slova písní, mohou se posluchači těšit na zhudebněné básně i autorské texty Lenky Dusilové, přičemž zpívat se nebude pouze v češtině, ale také ve slovenštině, angličtině a polštině.

Naživo Lenka Dusilová a Baromantika představí album v rámci rozsáhlého podzimního turné, které odstartuje 2. října v Ostravě. Kapela se dále zastaví například 8. října v Brně, 9. října v Bratislavě, 24. října v Košicích nebo 2. listopadu v pražském Divadle Archa.

(Zdroj: Supraphon)

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web