Lenka Dusilová s Baromantikou dokončuje album V hodině smrti

Letošní držitelka ceny Anděl v kategorii Zpěvačka roku Lenka Dusilová dokončuje zbrusu nové album s kapelou Baromantika, pojmenované V hodině smrti.

Novinka, která naváže na loňské živé CD Live at Café v lese, by měla vyjít v druhé polovině září 2014 u vydavatelství Supraphon. Finanční prostředky k dokončení alba se zpěvačka a kapela rozhodly získat přímo od fanoušků prostřednictvím crowdfundingového portálu HitHit.cz.

„Nová Baromantika bude poctivé dílo, v němž jdeme se svými emocemi opravdu na dřeň. Natáčení je přirozeně nejnákladnější složkou projektu a proto si vážíme jakékoliv finanční podpory," vysvětluje Dusilová.

Na albu, jehož stěžejním tématem je problematika přerodu a životních transformací, se kromě zpěvačky rovnou měrou podílí také Patrick Karpentski, Viliam Béreš a Beata Hlavenková, kteří se zde profilují jako svébytní autoři. To ostatně Dusilová anoncovala už v dubnu v rozhovoru pro iDnes.cz přímo ze studia: „Uvědomila jsem si, že mezi námi je a funguje autorský potenciál. A že by bylo fajn spolupráci, kterou jsme začali, završit albem, na kterém já nebudu figurovat jako sólová zpěvačka a autorka, ale jako střípek v mozaice čtyř autorských osobností."

Jako hosté se na albu objeví například Justin Lavash, David Koller, Dan Bárta, Oskar Török, Marek Minárik či Miloš Dvořáček. Pokud jde o slova písní, mohou se posluchači těšit na zhudebněné básně i autorské texty Lenky Dusilové, přičemž zpívat se nebude pouze v češtině, ale také ve slovenštině, angličtině a polštině.

Naživo Lenka Dusilová a Baromantika představí album v rámci rozsáhlého podzimního turné, které odstartuje 2. října v Ostravě. Kapela se dále zastaví například 8. října v Brně, 9. října v Bratislavě, 24. října v Košicích nebo 2. listopadu v pražském Divadle Archa.

(Zdroj: Supraphon)

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web