Bára Zmeková má remixové album

Bára Zmeková má remixové album
7. července 2020 Alternativní hudba, Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Zpěvačka Bára Zmeková sklízela v loňském i letošním roce jeden úspěch za druhým. Reprízu rozhovoru Martina Kyšperského s Bárou o albu Lunaves, který jsme vysílali v březnu 2019, vám nabídneme 17. července 2020 v 19.15. Mezitím Báře Zmekové vyšlo remixové album LNVS (rmxd).

Písničkářka Bára Zmeková v roce 2019 zvítězila u odborné veřejnosti i publika v soutěži v rámci konference Czech Music Crossroads. Její album Lunaves skončilo na třetím místě v anketě Proglasu Album roku 2019 a vysloužilo si dvě nominace na cenu Anděl – v kategoriích Sólová interpretka roku a Objev roku.

Zmeková své album Lunaves natočila ve spolupráci s producentem Ondřejem Ježkem. O práci s ním říká: „Mistrů zvuku a skvělých producentů je u nás hodně, ale Ondřej Ježek je jen jeden. Myslím si, že bylo potřeba ještě prozkoumat možnosti naší vzájemné spolupráce. Mám k němu velký respekt a moc si vážím toho, že během natáčení vnímáme hudbu podobně. Ne vždycky je to ale hned jasné, některá místa se hledají krkolomně. Ondřej mi nechává volnou ruku, ale při nahrávání má přísně nastavené hranice, takže se mi nebojí na některé nápady říct, že to je nesmysl.“

Na konci června 2020 Zmeková své písně představila naživo na festivalu Hradecký slunovrat. Mezitím jí vyšlo remixové album LNVS (rmxd), které obsahuje remixové verze písní Máky, Plačtivo, Vítr, Kostra a Kéž by. Mezi autory remixů figurují producent Claviq, bubeník a producent Lang Biank, ostravský projekt Forma, zpěvačka Awali, Ivana Mer nebo kolumbijský DJ KillaBeatMaker.

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web