Dylanův výběr hitů a remix

31. října 2007 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Pod názvem Dylan vyšel výběr největších hitů nejslavnějšího písničkáře všech dob. Bob Dylan současně poprvé souhlasil s remixem své skladby.

Bob Dylan má na svém kontě 44 řadových alb, která však zdaleka neobsahují všechny písničkářovy skladby. Dosud nevydané písně se objevují například na internetu nebo na singlech. Úplnou novinkou je remix písně Most Likely You Go Your Way (And I’ll Go Mine), který jste mohli 21. 10. 2007 slyšet na novinkové pozici naší hitparády Kolem se toč a který vyšel jako bonus výběru hitů Dylan. Podobně jako se nedávno na trhu objevily přemíchané verze starých písní Beatles nebo Elvise Presleyho, dal i Dylan po mnoha letech odolávání souhlas s přepracováním své skladby. Autorem remixu je 29letý anglický producent Mark Ronson, který se jinak věnuje například hiphopu.

Fenoménu remixů skladeb rockových legend se budeme věnovat v pořadu Slyšte, lidé! v sobotu 17. listopadu od 19.15. Vedle zmixovaného Dylana se můžete těšit například na The Doors, U2. R. E. M. nebo Beatles.

Výběr Dylnových hitů obsahuje důležité skladby jako Mr. Tambourine Man, Just Like A Woman, Maggie’s Farm, The Times They Are A-Changin’ nebo Blowin’ In The Wind. Téměř dvě třetiny alba zabírají hity z 60. let, avšak nechybí ani loňský snímek Someday Baby.