Autumnist nabízí skladby k remixování

Autumnist nabízí skladby k remixování
22. prosince 2018 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Před rokem, v prosinci 2017, jsme vysílali v pořadu Jak se vám líbí rozhovor se slovenským hudebníkem a autorem Vlado Durajkou o jeho projektu Autumnist. Mezitím Autumnist vydal nové album False Beacon a nyní nabízí skladby z něj k remixování.

Více než půl roku po vydání třetí studiové desky False Beacon přichází Autumnist se soutěží o vytvoření remixu kterékoli skladby z alba. Soutěž False Beacon Remix Contest začne 20. ledna 2019 a každý producent do ní může přihlásit jeden remix. Finální výběr těch nejlepších vyjde jako maxisingl pod názvem Future Light v únoru 2019.

V minulosti Autumnist inicioval remixovou soutěž na skladbu Some Ground z předcházejícího alba Sound of Unrest. Svá díla do ní přihlásilo více než 15 remixérů z Česika, Slovenska, Německa, Anglie a Austrálie. Jeden z nejzajímavějších remixů zaslal tehdy ještě neznámý teenager Samo Štefanec aka BULP, a dostal se díky němu dostal do hledáčku vydavatelství Deadred a Starcastic, kde nakonec debutoval skvělým Endian EP a ceněným albem YRSA.

„Remix má pro mne opodstatnění tehdy, když si při jeho poslechu řeknu – škoda, že mě to při produkováuní tracku nenapadlo udělat právě takto… Například aktuální koncertní verze skaldby Some Ground vznikla na základě jednoho z remixů ze soutěže, s laskavým souhlasem autora. Ideálně by měl být remix lepší než originál, případně nesrovnatelný, úplně jiný, z jiného světa, s novými harmoniemi, jinou atmosférou a kontextem,“ říká na téma remixů Vlado Ďurajka alias Autumnist.

Roman Pokorný hraje Duka Ellingtona

pokorny_cab-cottonJazzový kytarista Roman Pokorný nahrál album skladeb Duka Ellingtona.

Regiony

Regiony

Beauties Otty Hejnice

hejnic_beautiesJazzový bubeník Otto Hejnic má nové album s filmovými melodiemi.

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music