Bára Zmeková s novým albem Lunaves

Bára Zmeková s novým albem Lunaves

Pořad v souvislostech


S Bárou Zmekovou o albu Lunaves
Budeme vysílat

Missa Intima a Hrad v nitru
Argentinská zpěvačka Sofía Rei
S Romanem Veverkou o skupině Blue Cimbal
Vysílali jsme


Ildikó Kali o albu Zlatá panna

Ľubica Christophory živě z Koncertního studia

Rozhovor s portugalskou skupinou Plasticine
Audioarchiv
11. března 2019 Alternativní hudba, Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Písničkářka Bára Zmeková vydala nové nadžánrové album Lunaves. Představíme si je v rubrice Třikrát z Proglasu na Bářiny narozeniny 13. března od 14.00. Bára Zmeková své album oficiálně představí 19. března v Kabinetu múz v Brně. V sobotu 30. března od 15.15 bude pak v pořadu Jak se vám líbí hostem Martina Kyšperského.

Bára Zmeková svým novým albem Lunaves navazuje na svůj debut Ještě kousek.Ten nahrála v roce 2013 poté, co zvítězila v soutěži 1band2play. Obě alba produkoval a natočil vyhledávaný mistr zvuku a hudebník Ondřej Ježek.

Na novém albu účinkuje řada zajímavých hostů jako Fredrik Janáček (minus123minut, Yo Soy Indigo), Rasťo Uhrík a Oskar Török (Vertigo), Vlado Micenko (E Converso), Michal Mihok (Voila), Ondřej Galuška (Eggnoise, The Odd Gifts), Marek Doubrava (Hm…) nebo Martin „Bonus“ Tvrdý. Ten o Bářině tvorbě říká: „Báru jsem si oblíbil hlavně kvůli textům, fascinuje mě, jak dokáže jednoduše říkat věci, které by od jiných zněly pateticky nebo úporně. Používá slova, na jaké bych si netroufnul a skládá to všechno do výjimečně poetických obrazů, pak to hraje na klavír a zpívá, jako kdyby se nechumelilo.”

O názvu svého nového alba písničkářka říká: „Slovo Lunaves mi přišlo do hlavy samo od sebe jednou před usnutím a od té doby na sebe nabaluje příběhy. Vytvořila jsem si skrz něj prostor, ve kterém se může odehrát v podstatě cokoliv. V takovém prostoru si každá píseň žádala trochu jiný přístup, proto jsem k nahrávání přizvala tolik různých muzikantů.”

(Zdroj: Tisková zpráva vydavatelství Tranzistor)