Špičky world music i osobnosti tuzemské scény v Poličce

Špičky world music i osobnosti tuzemské scény v Poličce

Ve dnech 23. a 24. července se bude v Poličce konat festival Colour Meeting. Hlavními hvězdami budou izraelská zpěvačka Liraz a portugalsko-španělské duo Lina_Raül Refree. Českou scénu budou zastupovat například Květy, Monika Načeva, Iva Bittová se skupinou Dunaj nebo Hrubá Hudba. Na festival zve v pořadu Jak se vám líbí jeho organizátor Dušan Svíba.

Polička přivítá v letošním roce dvě velké hvězdy žánru world music. Portugalsko-katalánské duo Lina_Raül Refree se se stejnojmenným albem umístilo na prvním místě v celoročním pořadí žebříčku World Music Charts Europe za rok 2020, izraelská zpěvačka a herečka s perskými kořeny Liraz je v téže hitparádě na druhém místě za první pololetí roku 2021. Mezinárodní scénu budou na festivalu Colour Meeting dále zastupovat například estonské ženské Duo Ruut nebo skotská dvojice Brighde Chaimbeul + Aidan O’Rourke ve složení dudy a housle. 

Vedle zahraničních interpretů bude mít velmi silné zastoupení také česká scéna. Představí se Iva Bittová se skupinou Dunaj, zpěvačka Monika Načeva se svým aktuálním albem Zdivočelí koně, skupina Květy, Hrubá Hudba, Nauzea Orchestra nebo písničkářka Alen. Na programu bude také několik divadelních představení.

Více informací: https://colourmeeting.cz

NyníBarvínek
Písnička: Čarovná růžička; Sóla: Mráka Lubomír, Mráková Anna; Soubor: Vracovjáci; CD: Pod ořechama
11:45Písně
11:57Myšlenka na den
12:00Polední modlitba
12:05Hudební siesta
12:40Střípek poezie
12:45Hudební siesta – 2. část

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web