Festival Colour Meeting 2018

Festival Colour Meeting 2018

Již patnáctý ročník festivalu Colour Meeting se bude konat ve dnech 13. a 14. července 2018 v Poličce. Návštěvníci se mohou těšit na hudební a divadelní projekty z deseti zemí od Austrálie, Guadeloupe a Slovinska po Česko, na workshopy a na domácí kuchyni servírovanou na porcelánu.

Splněným snem dramaturga festivalu Dušana Svíby jsou Delgres, guadeloupské trio, v jehož hudbě se potkávají zpěvy karibských otroků z Mississippské delty s rockovým drivem. Punk bez kytar či bicích a lidovky k tomu předvedou Ross Ainslie & Ali Hutton, kteří jsou hvězdami nejen ve Skotsku a roku 2017 získali cenu BBC Radio2 Folk Award.

Z katalánské Tarragony dorazí nekompromisní feministické septeto Roba Estesa, zpívající o rovnosti, revoluci, lásce, vášnivě hájící své kulturní dědictví, tradice a svobodu, vše v rytmech cumbie a katalánské rumby. Australský písničkář Rhyece O'Neill & The Narodniks jsou doma v rock'n'rollu, blues, punku a country, sám O’Neill je také spisovatelem, básníkem a producentem. Na hudební cestu kolem světa nás vezme slovinské elektro-dubové duo Darla Smoking.

Své místo mají v letošním programu také uskupení rozkročená mezi státy a světadíly. Brněnští Metronome Blues v čele s charismatickým Novozélanďanem Rhysem Braddockem jsou klubovou stálicí s poznávacím znamením hutných kytarových riffů. Česko-italská dvojice Oswaldovi jsou dva hlasy, elektrická kytara a minimalistické bicí, vytvářející směs psychedelického rocku, blues, jižanského folkloru, vše kořeněné zvukem soundtracků spaghetti westernů.

Dále na festivalu vystoupí Sto zvířat, Kalle, Beata Hlavenková a další.

Více informací na www.colourmeeting.cz.

 

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web