Jiná doba Jana Buriana

26. března 2015 Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Třináct producentů a aranžérů především z mladší generace si na své nové album Jiná doba přizval písničkář Jan Burian. Lidé jako Martin Kyšperský, Dva nebo Jan Muchow představují Burianovy písní v zajímavých úpravách.

Jan Burian přizval ke spolupráci na své nové autorské desce Jiná doba třináct známých producentů a hudebníků české alternativní scény mladé a střední generace – svého syna Jiřího, Jana P. Muchowa, Martina Kyšperského, duo Dva, Viliama Béreše, Midi lidi, Mikoláše Růžičku, Ondřeje Ježka s OTK, Bonuse, Kittchena a ze „své“ generace pak Dana Fikejze, Karla Vepřeka a Jana Štolbu. Všichni dostali k dispozici skladbu a svobodu naložit s ní dle libosti.

Nahrávky vznikaly v různých studiích, profesionálních i domácích, i v domácnostech bez studií, a pořízeny byly na nahrávací přístroje všeho druhu, včetně mobilního telefonu. Většinu písní vyjadřovací prostředky dneška přenesly do světa elektroniky a obdařily notnou dávkou svěží energie. Scénářem příběhu však i nadále zůstává píseň. Je jedno, kdo ji hraje – jde o to, aby byla uvěřitelná.

„Spojuje nás mládí! U nich je přirozené, na mně není moc vidět,“ říká Burian v rozhovoru s Pavlem Klusákem o svých spolupracovnících. A dodává, že jej „odjakživa fascinuje energie, se kterou nové generace přicházejí na scénu“.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web