Jiná doba Jana Buriana

26. března 2015 Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Třináct producentů a aranžérů především z mladší generace si na své nové album Jiná doba přizval písničkář Jan Burian. Lidé jako Martin Kyšperský, Dva nebo Jan Muchow představují Burianovy písní v zajímavých úpravách.

Jan Burian přizval ke spolupráci na své nové autorské desce Jiná doba třináct známých producentů a hudebníků české alternativní scény mladé a střední generace – svého syna Jiřího, Jana P. Muchowa, Martina Kyšperského, duo Dva, Viliama Béreše, Midi lidi, Mikoláše Růžičku, Ondřeje Ježka s OTK, Bonuse, Kittchena a ze „své“ generace pak Dana Fikejze, Karla Vepřeka a Jana Štolbu. Všichni dostali k dispozici skladbu a svobodu naložit s ní dle libosti.

Nahrávky vznikaly v různých studiích, profesionálních i domácích, i v domácnostech bez studií, a pořízeny byly na nahrávací přístroje všeho druhu, včetně mobilního telefonu. Většinu písní vyjadřovací prostředky dneška přenesly do světa elektroniky a obdařily notnou dávkou svěží energie. Scénářem příběhu však i nadále zůstává píseň. Je jedno, kdo ji hraje – jde o to, aby byla uvěřitelná.

„Spojuje nás mládí! U nich je přirozené, na mně není moc vidět,“ říká Burian v rozhovoru s Pavlem Klusákem o svých spolupracovnících. A dodává, že jej „odjakživa fascinuje energie, se kterou nové generace přicházejí na scénu“.

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Sonáta pro klavír As dur "Návrat do Paříže" (Le retour a Paris) op. 64 C 221 - Allegro non troppo ed espressivo; Autor: Dusík Jan Ladislav; Sóla: Tůma Jaroslav - klavír
23:50Duchovní slovo
23:58Simeonovo kantikum
00:00Hymna a chorál
00:05Na stole je téma
01:00Komorní hudba
02:00Studna slova (Rádio 7)

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web