Jan Burian hledá, jak zestárnout

Jan Burian hledá, jak zestárnout
23. února 2012 Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

V březnu 2012 vyjde nové album písničkáře Jana Buriana, který letos slaví 60. narozeniny. CD se bude jmenovat Jak zestárnout a autor na něm spolupracoval opět se svým synem Jiřím Burianem, mj. členem skupiny Republic Of Two.

Jan Burian vydává nové řadové album, které dostalo název Jak zestárnout. Produkce se opět ujal písničkářův syn Jiří Burian (Republic of Two, Ghostmother), který desku natočil ve svém Home studiu. O zvuk se postaral opět Ondřej Ježek.

Jan Burian ve studiu ProglasuJan Burian o svých šedesátinách nepřestává hledat nové výrazové prostředky a experimentovat. Nebrání se samplům, rozvazbeným kytarám a progresivní elektroniku syna Jiřího přirozeně využívá k co nejsugestivnějšímu sdělení obsahu svých písní.
V textech se tentokrát často vrací k tradiční vázané formě, jeho příběhy jsou někdy brutálně upřímné, jindy absurdní, ale i hravé a něžné.

Podle samotného Jana Buriana se texty točí kolem „smyslu života v šedesáti, stárnutí, terorismu, syndromu vyhoření, lidské zabedněnosti, lásky, internetu, smrti, tajemství, odpovědnosti, osamělosti, ostrých loktů…“.

Jiří Burian k tomu dodává: „Ve skládání hudby jsem volil opačný koncept a snažil jsem se hudbu udělat naopak velmi mladou. Nenajdete tady žádný folk, jazz nebo blues… Je to čistá elektronika, která se občas míchá s kytarovým zvukem. Bavilo mě používat různé dětské hračky, samply a perkuse. Táta mi nechal volnou ruku, a tak jsem hodně experimentoval.“

(Tisková zpráva vydavatelství Indies MG)

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web