Zefiro Torna – autorská barokní hudba

Zefiro Torna – autorská barokní hudba

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Zefiro Torna
Audioarchiv
30. srpna 2022 World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

Ve středu 7. září 2022 si v ranní rubrice Třikrát z Proglasu představíme belgickou instrumentální skupinu Zefiro Torna a její album Time Crawls.

Belgický soubor Zefiro Torna se zaměřuje na nová zpracování skladeb středověku, renesance a baroka. Konkrétně na novém albu Time Crawls skupina prozkoumává hudbu 17. století, kterou hrály soubory označované výrazem consort. Autorem skladeb je flétnista skupiny Jowan Merckx, který však záměrně čerpal z barokních a lidových předloh. Jeho cílem bylo vytvořit novou taneční hudbu, ve které zároveň cítíme vliv hudby staré. Vedle Merckxe, který ovládá různé typy fléten a píšťal, ve skupině hrají – Lotte Remmen na housle, Jutta Troch na barokní harfu, Liam Fennelly na violu da gamba, Alon Portal na kontrabasovou violu da gamba a na barokní basu a Jurgen De Bruyn na loutnu a theorbu.

https://homerecordsbe.bandcamp.com/album/time-crawls

NyníHudební zastavení
Skladba: Kantáta "Ich habe meine Zuvresicht" BWV 188 - Arie tenor; Autor: Bach Johann Sebastian; Dirigent: Rilling Helmuth; Sóla: Augér Arleen - soprán, Hamari Julia - alt, Baldin Aldo - tenor, Heldwein Walter - bas; Soubor: Gächinger Kantorei Stuttgart
19:00Večerní zíváček
19:15Jak se vám líbí
20:00Zprávy ČRo Plus
20:15Radioreport
20:45Radio Vatikán (slovenské...
21:00Večerní chvály

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web