První album zpěvačky Dáši Ubrové

První album zpěvačky Dáši Ubrové

Pořad v souvislostech


Rozhovor se zpěvačkou Dášou Ubrovou
Budeme vysílat

Rozhovor se zpěvačkou Dášou Ubrovou
WMCE – evropská hitparáda world music
Rozhovor s pianistou Najponkem
Vysílali jsme


Rozhovor se skotskou skupinou Breabach

Rozhovor s křesťanským duem Nomads + Natives

Rozhovor s americkou zpěvačkou Joan Osborne
Audioarchiv
1. ledna 2019 Aktuality, Blues, Folk, World music Autor: Milan Tesař

Jako o hudbě určené pro citlivějšího a vnímavějšího posluchače, který hledá intimní prožitek, píše o písních zpěvačky Dáši Ubrové hudební publicista Petr Gratias. Dáša Ubrová bude hostem našeho pořadu Jak se vám líbí 17. ledna 2019. 

„Svou hudbu dělá poctivě, zaujatě, přirozeně, bez nějakých ambicí omračovat a oslňovat,“ píše Gratias o zpěvačce, jejíž album je pestré, nejen co se týká žánrů, ale i použitých barev. Zatímco texty si zpěvačka zásadní píše sama, o hudbu se postarali – s jednou výjimkou od Emila Kopřivy – kytarista Pavel Šmíd a pianista Vojtěch Svatoš. Tuto autorskou dvojici v doprovodné kapele doplňují především Bořek Tvrzník (baskytara), Jakub Tvrzník (klávesy) a Štěpán Podrazil a Bohdan Moudrý (bicí). Dále však v jednotlivých písních slyšíme také akordeon, trubku, trombón, saxofony, housle, violu a violoncello. Nahrávalo se ve špičkovém studiu Sono Records, zvuk, mix i mastering měl na starosti vyhledávaný producent a zvukový inženýt Milan Cimfe, který si na albu s Dášou Ubrovou zazpíval dva duety.

Debutové sólové album Dáši Ubrové si nehraje na žánry. Chceme-li, najdeme mezi jedenácti písněmi pop i folkrock, bossanovu i akustický jazz, šanson i melodický rock. Ubrová se na veřejnosti poprvé představila v roce 2009 v rámci programu Divadla šansonu Jiřího Vondráka. Poté založila s Ondřejem Kramolišem a Petrem Hlouškem skupinu uBer!, se kterou v letech 2010 a 2016 vydala alba První barování a Universum. Vystupovala také s jazzovým kytaristou Milanem Kašubou a jeho bandem, příležitostně také s Big Bandem Konzervatoře Brno Mojmíra Bártka.

Roman Pokorný hraje Duka Ellingtona

pokorny_cab-cottonJazzový kytarista Roman Pokorný nahrál album skladeb Duka Ellingtona.

Regiony

Regiony

Beauties Otty Hejnice

hejnic_beautiesJazzový bubeník Otto Hejnic má nové album s filmovými melodiemi.

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music