První album zpěvačky Dáši Ubrové

První album zpěvačky Dáši Ubrové

Jako o hudbě určené pro citlivějšího a vnímavějšího posluchače, který hledá intimní prožitek, píše o písních zpěvačky Dáši Ubrové hudební publicista Petr Gratias. Dáša Ubrová bude hostem našeho pořadu Jak se vám líbí 17. ledna 2019. 

„Svou hudbu dělá poctivě, zaujatě, přirozeně, bez nějakých ambicí omračovat a oslňovat,“ píše Gratias o zpěvačce, jejíž album je pestré, nejen co se týká žánrů, ale i použitých barev. Zatímco texty si zpěvačka zásadní píše sama, o hudbu se postarali – s jednou výjimkou od Emila Kopřivy – kytarista Pavel Šmíd a pianista Vojtěch Svatoš. Tuto autorskou dvojici v doprovodné kapele doplňují především Bořek Tvrzník (baskytara), Jakub Tvrzník (klávesy) a Štěpán Podrazil a Bohdan Moudrý (bicí). Dále však v jednotlivých písních slyšíme také akordeon, trubku, trombón, saxofony, housle, violu a violoncello. Nahrávalo se ve špičkovém studiu Sono Records, zvuk, mix i mastering měl na starosti vyhledávaný producent a zvukový inženýt Milan Cimfe, který si na albu s Dášou Ubrovou zazpíval dva duety.

Debutové sólové album Dáši Ubrové si nehraje na žánry. Chceme-li, najdeme mezi jedenácti písněmi pop i folkrock, bossanovu i akustický jazz, šanson i melodický rock. Ubrová se na veřejnosti poprvé představila v roce 2009 v rámci programu Divadla šansonu Jiřího Vondráka. Poté založila s Ondřejem Kramolišem a Petrem Hlouškem skupinu uBer!, se kterou v letech 2010 a 2016 vydala alba První barování a Universum. Vystupovala také s jazzovým kytaristou Milanem Kašubou a jeho bandem, příležitostně také s Big Bandem Konzervatoře Brno Mojmíra Bártka.