Beránci a vlci – podpořte brněnský koncert

Beránci a vlci – podpořte brněnský koncert

Po vystoupeních na Folkových prázdninách v Náměšti, na Hradeckém slunovratu nebo Colours of Ostrava chystají Beránci a vlci podzimní galakoncert v Brně. Oslovují proto své fanoušky s žádostí o podporu.

„Ukažme, že tradice a lidová hudba i v dnešní době spojují lidi napříč generacemi i kulturami,“ vyzývají své fanoušky tvůrci projektu Beránci a vlci v čele s Marianem Friedlem. Program Beránci a vlci vychází z koncertního pásma Z kořenů k world music, které proběhlo v roce 2015 na Folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou. Svou vlastní vizi moravské world music zde představil Marian Friedl, který společně s Jitkou Šuranskou propojil čtyři hudební soubory různých žánrů: Ženský sbor z Kudlovic, muziku Ruky Na Dudy, Jitka Šuranskáp Trio a Sdružení nezávislých jazzmanů.

Album, které se pohybuje na hraničních polohách mezi lidovou hudbou a jazzem, mezi hudbou jižní Moravy a Beskyd, mezi světlem a tmou a beránky a vlky, skončilo na druhém místě v anketě hudební redakce Proglas o Album roku 2017. Ještě většího úspěchu projekt dosáhl v rámci cen Anděl – v široké kategorii Folk (do níž nově patří i žánr world music) album ve velké konkurenci zvítězilo.

Koncertní premiéra Beránků a vlků proběhla na Folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou v roce 2017. Na začátku prázdnin 2018 se projekt představil na Hradeckém slunovratu v Hradci nad Moravicí a o necelé tři týdny později také na Colours of Ostrava.

Nyní Beránci a vlci chystají galakoncert v brněnském Sono centru (30. září 2018) a pro tento účel hledají partnery a přispěvatele z řad věrných fanoušků. Za finanční příspěvek můžete získat některou z lákavých odměn: plátěnou tašku s potiskem Beránci a vlci, tričko, CD, VIP vstupenku na galakoncert, lekci hry na hudební nástroj nebo celý den s Beránky a vlky.

Více zde: https://www.startovac.cz/projekty/beranciavlci/

NyníHudební siesta
Skladba: Koncert C dur pro cembalo a orchestr Š 101 - Andante non molto; Autor: Štěpán Josef Antonín; Dirigent: Hádek Jan; Sóla: Keglerová Edita - cembalo
12:35Střípek poezie
12:40Hudební siesta – 2. část
13:30Knihovnička
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web