Beránci a vlci – podpořte brněnský koncert

Beránci a vlci – podpořte brněnský koncert

Po vystoupeních na Folkových prázdninách v Náměšti, na Hradeckém slunovratu nebo Colours of Ostrava chystají Beránci a vlci podzimní galakoncert v Brně. Oslovují proto své fanoušky s žádostí o podporu.

„Ukažme, že tradice a lidová hudba i v dnešní době spojují lidi napříč generacemi i kulturami,“ vyzývají své fanoušky tvůrci projektu Beránci a vlci v čele s Marianem Friedlem. Program Beránci a vlci vychází z koncertního pásma Z kořenů k world music, které proběhlo v roce 2015 na Folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou. Svou vlastní vizi moravské world music zde představil Marian Friedl, který společně s Jitkou Šuranskou propojil čtyři hudební soubory různých žánrů: Ženský sbor z Kudlovic, muziku Ruky Na Dudy, Jitka Šuranskáp Trio a Sdružení nezávislých jazzmanů.

Album, které se pohybuje na hraničních polohách mezi lidovou hudbou a jazzem, mezi hudbou jižní Moravy a Beskyd, mezi světlem a tmou a beránky a vlky, skončilo na druhém místě v anketě hudební redakce Proglas o Album roku 2017. Ještě většího úspěchu projekt dosáhl v rámci cen Anděl – v široké kategorii Folk (do níž nově patří i žánr world music) album ve velké konkurenci zvítězilo.

Koncertní premiéra Beránků a vlků proběhla na Folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou v roce 2017. Na začátku prázdnin 2018 se projekt představil na Hradeckém slunovratu v Hradci nad Moravicí a o necelé tři týdny později také na Colours of Ostrava.

Nyní Beránci a vlci chystají galakoncert v brněnském Sono centru (30. září 2018) a pro tento účel hledají partnery a přispěvatele z řad věrných fanoušků. Za finanční příspěvek můžete získat některou z lákavých odměn: plátěnou tašku s potiskem Beránci a vlci, tričko, CD, VIP vstupenku na galakoncert, lekci hry na hudební nástroj nebo celý den s Beránky a vlky.

Více zde: https://www.startovac.cz/projekty/beranciavlci/

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web