Třikrát z Proglasu: italský trumpetista Massimo Donà

Třikrát z Proglasu: italský trumpetista Massimo Dona

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Massimo Dona
Budeme vysílat

Třikrát z Proglasu: Mísia
Třikrát z Proglasu: Josef Vejvoda
Třikrát z Proglasu
Vysílali jsme

Třikrát z Proglasu: Maca
Třikrát z Proglasu: Efruze
Třikrát z Proglasu: Khalia
Audioarchiv
6. prosince 2021 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

V úterý 7. prosince 2021 se nám v odpolední rubrice Třikrát z Proglasu představí italský trumpetista Massimo Donà. Budeme si hrát z jeho nového alba Magister Puck.

Italský filosof, trumpetista a příležitostný kytarista a rapper Massimo Donà vydal album s názvem Magister Puck, inspirované mimo jiné hudbou Milese Davise, Jamese Browna a Beatles. Album natočené s pomocí několika hostů obsahuje jako bonus jednu nahrávku z roku 1989. 

Základ doprovodné kapely na albu tvoří saxofonista Michele Polga a bubeník Davide Ragazzoni (který účinkuje i ve zmíněné archivní nahrávce). Na syntezátory hraje Bebo Baldan, na baskytaru Stefano Olivato.

Massimo Donà se vedle hudby zabývá filosofií. Vyučuje metafyziku a ontologii umění na Filosofické fakultě Univerzity Vita-Salute San Raffaele v Miláně. Pro nakladatelství AlboVersorio rediguje cykly Knihy k poslechu a Duše v detailu a je členem vědeckého výboru festivalu La Festa della Filosofia. Napsal několik esejů a článků pro různé časopisy, týdeníky a noviny. Spolupracuje s týdeníkem L'Espresso. 

Jako hudebník se věnuje jazzu, který často kombinuje s rockem a world music. Svá alba vydává u společnosti Caligola Records, jejímž uměleckým vedoucím je jeho bratr Claudio Donà.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web