Szymon Klima – chystáme rozhovor o albu Folwark

Szymon Klima – chystáme rozhovor o albu Folwark
3. října 2019 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Folwark je název alba, na kterém se polský jazzový klarinetista Szymon Klima se svou skupinou inspiroval lidovou hudbou. Rozhovor s Klimou, který jsme natočili v létě na festivalu vydavatelství Hevhetia v Košicích, vám nabídneme v sobotu 26. října 2019 od 15.15.

Klarinetista Szymon Klima se v minulosti představil mimo jiné jako člen Improvision Quartetu, se kterým vydal album Free-Folk-Jazz. Debutové album jeho vlastního Quintetu se pak jmenuje Folkwark a vyšlo v roce 2018.

Skupinu vedle kapelníka tvoří Dariusz Rubinowski (saxofon), Jakub Mizeracki (kytara), Adam Kowalewski (kontrabas) a Jakub Marczyński (bicí). V šesti skladbách na albu se inspirují folklorem, který propojují s prvky jazzu, vážné hudby, hardrocku, minimalismu a volné improvizace. Vedle kapelníkova klarinetu je důležitým nástrojem především elektrická kytara, ale na albu se objeví také jihoamerickáp mandolína ronroco.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web