Dítě z větru: Sólové album Vojty Nýdla

Dítě z větru: Sólové album Vojty Nýdla
1. července 2021 Jazz, World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

Narození dcery Johanky inspirovalo Vojtu Nýdla, člena skupiny Clarinet Factory, k natočení sólového alba Dítě z větru. Vojta Nýdl bude naším hostem v pořadu Jak se vám líbí 28.července 2021.

Klarinetista, zpěvák, textař a skladatel Vojta Nýdl vydává své první sólové album. Písňové album Dítě z větru, k jehož realizaci přizval hudební producentku Beatu Hlavenkovou, věnoval s odkazem na vlastní rodinný příběh předčasně narozeným dětem. „Narození naší druhorozené dcery Johanky, která při svém dramatickém příchodu na svět vážila pouhých 510 gramů, je hlavní inspirací a tématem tohoto alba. Doslova nám ji přivál vítr a byla tak lehká a křehká, že jsme se dlouho báli, že si ji zase odnese. Téma zrození a odcházení, balancování na tenké hranici mezi životem a smrtí prochází jako leitmotiv celou deskou. Ale zároveň bych si přál, aby při poslechu z písní vyzařovala určitá naděje, že i zdánlivě beznadějné příběhy mohou mít šťastné konce,“ říká o albu Vojta Nýdl. Část výtěžku z prodejů CD půjde na podporu neziskové organizace Nedoklubko, která se komplexně věnuje problematice předčasně narozených dětí.

Album obsahuje Nýdlovy autorské písně a texty, dvěma skladbami na album přispěla Beata Hlavenková a několika texty také Jana Ivanovič Infeldová a Tamara Borovková. Jedna z písní je zhudebněním básně Bohuslava Reynka Opuštění. Vedle Vojty Nýdla a Beaty Hlavenkové účinkují na albu kontrabasista Rastislav Uhrík (Vertigo, Lanugo), bubeník Daniel Šoltis (Vertigo, -123 minut), klavíristka Eva Hutyrová a soubory Clarinet Factory a Epoque Quartet. Album vyšlo na Mezinárodní den dětí, 1. června 2021, a to na CD a v digitálních formátech MP3 a WAV.

Beata Hlavenková o spolupráci s Vojtou Nýdlem říká: „Známe se od projektu Eternal Seekers, kde jsme vycítili blízkost našich hudebních světů. Po letech mého, někdy asi až otravného, naléhání, že musí vydat sólovou desku, jsme prožili krásné měsíce příprav, čímž se roky hudebního i lidského souznění s Vojtou proměnily v něco hmatatelného. Děkuji, že mohu být toho součástí. Jeho hlas, jeho naléhavost, jeho talent vás přenesou do lepších světů. Můžete mi věřit.“

Více o albu: https://animalmusic.cz/album/vojta-nydl-dite-z-vetru

(Zdroj: Tisková zpráva vydavatelství Animal Music)

 

 

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Sonáta pro klavír s doprovodem houslí a violoncella, op. 2, c. 3 e moll - Poco presto; Autor: Dusík Jan Ladislav; Sóla: Sekera Miroslav - klavír, Vodička Jiří - housle, Nouzovský Petr - violoncello
23:50Duchovní slovo
23:58Simeonovo kantikum
00:00Hymna a chorál
00:05Na stole je téma
01:00Komorní hudba
02:00Studna slova (Rádio 7)

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web