Clarinet Factory a Velký klarinetový orchestr akusticky

29. června 2010 Alternativní hudba, Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Nejen vlastní skladby z nové multižánrové desky Out of Home (vydané čerstvě u Supraphonu), ale i klasickou hudbu nebo improvizování s publikem – to vše bude obsahovat letní putování Clarinet Factory a Velkého klarinetového orchestru po naší republice.

Pro letní sezonu připravil renomovaný soubor Clarinet Factory zcela ojedinělý projekt, a to nejen svým pojetím, ale i rozsahem.

Letní turné je čistě akustickou záležitostí pohybující se mezi klasickou hudbou, vlastními kompozicemi a improvizacemi. Programy jedinečných koncertů jsou sestaveny k jednotlivým místům a publiku na míru a nesou podtituly jako Dobrá meditace nebo Kdyby tisíc klarinetů…

Kromě Clarinet Factory bude na pódiu ještě klarinetový orchestr, jenž bude jednak Clarinet Factory doprovázet, jednak tvořit prostorové a zvukové spojení mezi sólisty a publikem. Orchestr bude tvořen z talentovaných studentů konzervatoří a hudebních škol.

Zazní díla Bachova, Vivaldiho, ale i Gershwina nebo Martinů. Protikladem k nim ovšem budou vlastní skladby a improvizace Clarinet Factory i orchestru. Dalším krokem v průběhu koncertu bude zapojení publika do hudebního dění, at' už zpěvem či tvořením zvuků…

Koncerty se konají: 8. července v Kašperských Horách, 9. července na Hojsově Stráži (Železná Ruda), 10. července v Táboře a 11. července v Šumperku na Klášterních hudebních slavnostech. Koncem července se Clarinet Factory objeví na dvou koncertech festivalu Mitte Europa v Německu.

(Tisková zpráva vydavatelství Supraphon)