Afterdark – album duetů Emila Viklického a Mirka Hloucala

Afterdark – album duetů Emila Viklického a Mirka Hloucala
27. února 2016 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Představitelé dvou různých generací českého jazzu, pianista Emil Viklický a trumpetista Miroslav Hloucal, se sešli na společném albu Afterdark. Představíme si je v pondělí 7. března ve 14.30 v rubrice Třikrát z Proglasu.

Na albu Afterdark se sešli výrazní zástupci dvou českých jazzových generací. CD je čistě autorské – šesti skladbami přispěl pianista Emil Viklický, pět přinesl hráč na trubku a křídlovku Miroslav Hloucal. Natáčelo se ve studiu Českého národního symfonického orchestru a na rozdíl od Viklického předchozí desky duetů s hráčem na dechové nástroje (Záhadná se Scottem Robinsonem z r. 2013) jde tentokrát o tradičnější materiál.

Olomoucký rodák Emil Viklický (* 1948) patří k nejvšestrannějším umělcům české jazzové scény. Jeho aktivity sahají od úprav moravských lidových písní a vlastních jazzových kompozic moravskou melodikou ovlivněných, s nimiž slaví obrovské úspěchy i v Japonsku, až po experimenty s elektronickou hudbou. Mistrovskou doménou tohoto vystudovaného matematika je jazzové klavírní trio, ale oceňované jsou i jeho spolupráce se zpěvačkami (Iva Bittová, Zuzana Lapčíková, Berenika Kohoutová) nebo u německé společnosti ACT vydané album duetů se světoznámým kontrabasistou českého původu Georgem Mrazem.

Trumpetista Miroslav Hloucal pochází z Chrudimi. Byl členem skupin Infinite Quintet, Points a Lanugo, působí v kapele Bucinatores a v Rozhlasovém bigbandu Gustava Broma, stojí v čele vlastního Miroslav Hloucal Quartetu/Quintetu a spolupracuje s Matejem Benkem a Ondřejem Rumlem. V roce 2012 zvítězil jako první český hudebník v česko-německé soutěži Jazz Prix.

Andrew Cronshaw a citery

Album pro sólovou citeru vydal britský hudebník a publicista Andrew Cronshaw. cronshaw_zithers

Regiony

Regiony

Beaux Gris Gris & The Apocalypse

BeauxGrisGris_IMG_20191115_214031Poslechněte si rozhovor s kalifornskou skupinou Beaux Gris Gris & The Apocalypse

Témata Jak se vám líbí

27-archivnyChlapecPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

David Vrobel Trio

vrobel_blues-pro-tebeSaxofonista Divadla Semafor David Vrobel vydal nové album.

Rozhovor s Juwanou Jenkins

JenkinsJuwanaIMG_20200211_161633Poslechněte si rozhovor s americkou zpěvačkou Juwanou Jenkins.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web