Film podle Škvoreckého s hudbou Emila Viklického

5. května 2009 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Česká televize natáčí film Malá pražská Matahára podle literární předlohy Josefa Škvoreckého a Zdeny Salivarové. Soundtrack, který nahrál Emil Viklický Octet, už máme k dispozici a v nejbližších dnech z něj budeme hrát.

Příběh ze začátku 50. let vypráví o partě mladých lidí, kteří se točí kolem jazzové kapely a jedné krásné dívky Geraldinky. Ta si myslí, že je chytřejší než všichni ostatní a že na světě je jen proto, aby se bavila. Zaplete se však do režimních sítí, které ji zničí. Hlavní role si v příběhu, který vznikl podle skutečné události a který se na obrazovce objeví letos na podzim, zahrají Vojtěch Dyk a Marika Šoposká.

Důležitým prvkem bude ve filmu swingová hudba. Známé písně nazpívali Berenika Kohoutová, Jan Meduna, Tonya Graves, James Harries, Zdenka Trvalcová a Šárka Vaňková. Hraje Emil Viklický Octet v obsazení Václav Týfa (trubka), Felix Slováček (klarinet, altový saxofon), Svatopluk Košvanec (trombón), Jan Tříska (tenorový saxofon), Petr Tichý (kytara), František Uhlíř (kontrabas), Ivan Smažík (bicí) a Emil Viklický (piano). Ve filmu se objeví písně jako Rytmus v patách, Doktor Swing nebo jidiš tradicionál Bei mir bist du schön.

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web