Film podle Škvoreckého s hudbou Emila Viklického

5. května 2009 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Česká televize natáčí film Malá pražská Matahára podle literární předlohy Josefa Škvoreckého a Zdeny Salivarové. Soundtrack, který nahrál Emil Viklický Octet, už máme k dispozici a v nejbližších dnech z něj budeme hrát.

Příběh ze začátku 50. let vypráví o partě mladých lidí, kteří se točí kolem jazzové kapely a jedné krásné dívky Geraldinky. Ta si myslí, že je chytřejší než všichni ostatní a že na světě je jen proto, aby se bavila. Zaplete se však do režimních sítí, které ji zničí. Hlavní role si v příběhu, který vznikl podle skutečné události a který se na obrazovce objeví letos na podzim, zahrají Vojtěch Dyk a Marika Šoposká.

Důležitým prvkem bude ve filmu swingová hudba. Známé písně nazpívali Berenika Kohoutová, Jan Meduna, Tonya Graves, James Harries, Zdenka Trvalcová a Šárka Vaňková. Hraje Emil Viklický Octet v obsazení Václav Týfa (trubka), Felix Slováček (klarinet, altový saxofon), Svatopluk Košvanec (trombón), Jan Tříska (tenorový saxofon), Petr Tichý (kytara), František Uhlíř (kontrabas), Ivan Smažík (bicí) a Emil Viklický (piano). Ve filmu se objeví písně jako Rytmus v patách, Doktor Swing nebo jidiš tradicionál Bei mir bist du schön.

NyníRanní magazín
Píseň: Letní romance (1991); Interpret: Druhá tráva; Album: Křesťan Robert & Druhá tráva: Best&Last /CD1
05:15Dnešek v kalendáři
05:27Myšlenka na den
05:30Písně
05:35Očekávané události
05:45Radio Vatikán
06:00Dnešní evangelium

Témata Jak se vám líbí

longital_salontayPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Kolokvium v Náměšti

11kytaraZveme na kolokvium na téma Hudba a spiritualita.

Rozhovor s Worship Central

worship-centralPoslechněte si rozhovor s britskou křesťanskou kapelou Worship Central.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music