Mraz, Viklický a Lapčíková představí Moravu

12. listopadu 2005 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Do naší republiky přijel světoznámý jazzový kontrabasista českého původu George Mraz, aby spolu s cimbalistkou a zpěvačkou Zuzanou Lapčíkovou a s klavíristou Emilem Viklickým představil album Morava, které společně natočili v roce 2000. Na tomto CD najdete originální transkripce moravských milostnýc...

Do naší republiky přijel světoznámý jazzový kontrabasista českého původu George Mraz, aby spolu s cimbalistkou a zpěvačkou Zuzanou Lapčíkovou a s klavíristou Emilem Viklickým představil album Morava, které společně natočili v roce 2000. Na tomto CD najdete originální transkripce moravských milostných písní, které se setkaly v jazzovém světě s mimořádnou odezvou a například v prestižním žebříčku Jazztitude se toto album umístilo na 5. místě mezi světovými jazzovými nahrávkami roku 2001. U nás zatím proběhla jediná veřejná prezentace tohoto projektu, a sice v rámci Pražského jara 2002. Nyní mají tři protagonisté před sebou vůbec první turné k albu Morava, na kterém je doprovodí bubeník Laco Tropp. Koncerty se konají 16. listopadu ve Zlíně (Filharmonie Bohuslava Martinů), 17. listopadu v Brně (Semilasso), 19. listopadu v Praze (Kostel svatých Šimona a Judy), 22. listopadu v Teplicích (dům kultury), 25. listopadu v Ostravě (dům kultury) a 26. listopadu v Pozlovicích (hotel Ogar). * Rozhovor s Georgem Mrazem, Emilem Viklickým a Zuzanou Lapčíkovou uslyšíte v pořadu Jak se vám líbí v sobotu 17. prosince od 19.15 h.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web