Nová kniha: Matěj Ptaszek se hlásí z Jižní Ameriky

3. května 2016 Folk, Aktuality, Blues Autor: Milan Tesař

Posekej si ten trávník, nejsou vidět hadi. Tak se jmenuje kniha, ve které bluesový hudebník a fotograf Matěj Ptaszek líčí svůj aktuální život v Jiřní Americe. Na začátku roku 2015 se odstěhoval do Ekvádoru, odkud se později přesunul do Kolumbie.

Matěj Ptaszek je původní profesí fotograf. Do povědomí se však dostal jako bluesový hudebník, člen dua se slovenským kytaristou Ľubošem Beňou. Dvojice s úspěchem vystupovala na tuzemských i zahraničních festivalech a Ptaszek byl už v době jejího fungování vnímán nejen jako svérázný zpěvák, ale především jako oceňovaný hráč na foukací harmoniku.

Zatímco Ľuboš Beňa po rozpadu dua začal koncertovat s nestorem slovenského blues Peterem Bonzem Radványim, Matěj Ptaszek si založil novou skupinu Dobré ráno blues band, se kterou vydal u nakladatelství Galén dvě alba.

Na začátku roku 2015 se Matěj Ptaszek rozhodl zdejší bluesovou scénu opustit. S manželkou se odstěhoval nejprve do Ekvádoru a odtud do Kolumbie. O svém životě v Jižní Americe pravidelně informuje své přátele a fanoušky na Facebooku. A právě jeho reportážní zápisky zpoza oceánu budou obsahem knihy Posekej ten trávník, nejsou vidět hadi s podtitulem Jižní Amerika na vlastní kůži.

Hudební výlet do Pobaltí

JUUK_MulkaStabule_obalCDVydejte se s námi za hudbou Litvy, Lotyšska a Estonska.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Francie

kiledjian_the-otium-mixtapeZveme vás na hudební výlet do Francie.

Tri Nguyen – sólo pro dva nástroje

nguyen-tri_duos-aloneVietnamský hudebník Tri Nguyen natočil album pro dva sólové nástroje.

Anketa Album roku 2023 – druhá desítka

krajina-ro_mlhoviny_obalCDPodívejte se na první výsledky ankety Album roku 2023.

Témata Jak se vám líbí

Hansen_studio_2024Podívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web

Darujte Proglas!