Beňa a Ptaszek bodují v Evropě

Beňa a Ptaszek bodují v Evropě
7. prosince 2009 Blues, Aktuality Autor: Milan Tesař

Slovensko-české duo Ľuboš Beňa & Matěj Ptaszek boduje nejen doma, ale i v zahraničí. Firma Hohner je prohlásila za svůj Objev roku 2009 a následovalo oficiální pozvání do německého Trossingenu na prestižní Harmonika World Fest. Před sebou pánové mají mimo jiné koncert pro belgické rádio.

Matěj Ptaszek a Ľuboš Beňa (foto: Milan Tesař)Slovensko-české duo Ľuboš Beňa & Matěj Ptaszek, které hraje hudbu řeky Mississippi, pravděpodobně našlo to pověstnou „díru“ na bluesové scéně, nejen doma, ale i v zahraničí. Firma Hohner je prohlásila za svůj Objev roku 2009 a následovalo oficiální pozvání do německého Trossingenu na prestižní Harmonika World Fest, kde duo vidělo téměř 1500 posluchačů, a to především z řad muzikantů, manažerů a zástupců harmonikářských asociací z celého světa.

V prosinci dvojici čekají dvě vystoupení na festivalu v Katovicích v Polsku a dále dvě vystoupení v Belgii. Koncert v belgickém Monsu v klubu  Blues cafe 14. prosince bude navíc natáčet a živě vysílat belgické rádio Classic 21.