Mramorové slnko Nanyho Hudáka

Mramorové slnko Nanyho Hudáka

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Nany Hudák
Audioarchiv
27. srpna 2022 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Slovenský písničkář Nany Hudák vydal nové album Mramorové slnko, na kterém se po mnoha letech vrátil k elektrické kytaře. Představíme si je v odpolední rubrice Třikrát z Proglasu v pátek 2. září 2022.

Písničkář Nany Hudák svá předchozí alba vydával s kapelou SHZ, což znamenalo Spontánne hudebné zoskupenie. Na novince Mramorové slnko se představuje jako sólový hudebník, a to poprvé s doprovodem elektrické kytary. Na tu Hudák hrával kdysi dávno, když se věnoval metalu. Jako folkař se však později doprovázel prakticky výhradně na akustický nástroj a až loni si na jednom festivalu po letech zkusil zahrát na elektrickou kytaru. „Velmi se mi to zalíbilo, a najednou je z toho celé album,“ říká zpěvák z města Prievidza, který má na svém kontě už sedm vlastních alb. Novinka vychází u bratislavské společnosti Slnko Records, která se dlouhodobě věnuje nekomerční hudbě různých žánrů.

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web