Martina Trchová a Prune živě v pořadu Jak se vám líbí

Martina Trchová a Prune živě v pořadu Jak se vám líbí

Pořad v souvislostech


Koncert písničkářek Martiny Trchové a Prune ze studia
Budeme vysílat

Koncert skupiny MeziMěsto ze studia Proglasu
Koncert skupiny Vesna ze studia Proglasu
Jak se Vám líbí
Vysílali jsme


Michel Camilo – pianista z Dominikánské republiky

Police Symphony Orchestra

Rozhovor se skupinou Bashavel
Audioarchiv
15. dubna 2018 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Písničkářka Martina Trchová je držitelkou ceny Anděl v kategorii Folk za album Holobyt, které natočila v roce 2016 se svým triem. Vedle tria v poslední době Martina vystupuje také ve dvojici s brněnskou písničkářkou Lucií Krpalovou, známou také pod přezdívkou Prune. Obě mladé dámy vystoupí společně živě v našem studiu v pořadu Jak se vám líbí v pondělí 16. dubna 2018 v 19.15. 

Martina Trchová se na folkové scéně pohybuje od počátku století. Je držitelkou písničářského Krtečka z festivalu Zahrada i Autorské Porty, první album – po několika demonahrávkách – vydala v roce 2005 ve spolupráci s producentem Zdeňkem Vřešťálem pod názvem Čerstvě natřeno. Následovala v roce 2010 nahrávka Takhle ve mně vyjou vlci, na které už Martinu doprovázejí kytarista Patrik Henel a kontrabasista Radek Polívka. Ti později vytvořili základ jejího Tria, jehož třetím členem je bubeník Petr Chlouba. V této sestavě, doplněni hosty (např. hráč na dechové nástroje) Bharata Rajnošek nahráli album Holobyt, za které Martina Trchová v roce 2017 získala cenu Anděl. Současně album zvítězilo v anketě Proglasu Album roku 2016. V roce  2017 se Martina Trchová také stala držitelkou ceny Radia Proglas Za krásu slova. Martina je také autorkou cestopisné knihy Deníky z Ladakhu, věnuje se výtvarnému umění a společně s Adamem Kubátem vystupuje s programem písní Zuzany Navarové.

Písničkářka Lucie Krpalová byla původně členkou dívčího dua Lav Lav. V roce 2013 účinkovala jako host na albu Martina Kyšperského Svetr, Martin ji v roce 2014 na oplátku pozval do našeho pořadu Jak se vám líbí, ve kterém Lucie odehrála živý koncert. V roce 2016 vydala pod jménem Prune své první oficiální album Kruhy, na kterém se výrazně producentsky podílel právě Martin Kyšperský.

Témata Jak se vám líbí

IMG_0344Podívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Někdo to rád elektronické 4

floex_john-doePusťte si z archivu 4. díl cyklu Někdo to rád elektronické.

Ida Kelarová a Čhavorenge

čhavorenge_hejRomaleRozhovor s Idou Kelarovou o dětském romském sboru Čhavorenge si můžete pustit z archivu.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music