Dopisy v lahvi Fandy Holého

Dopisy v láhvi Fandy Holého

Po šesti letech od svého prvního alba přichází mezinárodní čtveřice z Prahy Holy Fanda & the Reverends s novou plnohodnotnou deskou. Koncepční album Dopisy v lahvi vzniklo v produkci Martina Tvrdého a vychází u vydavatelství Polí 5.

Autor písní Fanda Holý popisuje koncept alba, kde jednotlivé skladby jsou jako kapitoly v knize a dávají největší smysl pohromadě: „V jednu chvíli jsem si uvědomil, že celé lidstvo žije naprosto extrémním kultem osudovosti. Něco tak praktického a pragmatického, jako výběr životního partnera či rodiče budoucích potomků, je v našich hlavách odmalička deformováno popisem osudové lásky – pohádky, písně, romány, filmy…, a tak jsem se rozhodl, že ještě trochu přiložím pod kotel“. Nahrávka zvukem a pojetím odkazuje na temnou americanu jako Sixteen Horsepower, ale nečekaně i ke kapelám jako Arcade Fire nebo Beirut a také na klasickou písničkářskou folkrockovou tradici. 

Sedm písní a dvě „intermezza“ nahrávala kapela v původní živé sestavě – Fanda Holý, Nick Jennings, Martin Rejmíš a Jarda Svoboda (ex-Traband). Čtveřice natočila bezmála dvacet různých nástrojů (krom základu: basa/kytara/banjo, bicí, trumpeta, harmonium i neobvyklé nástroje jako baskřídlovka, autoharfa, oud, zvonkohra, pila, housle či mobilní telefony). S debutem je pojí účast hostů – Vojta Noha (vokály), Jakub Schmid (křídlovka), Tommy Levecchia (trumpeta), k tomu navíc David Babka (pedal steel) a Živé kvety (vokály). Album produkoval Martina Hůla (aka Martin Tvrdý, Bonus), který přispěl i řadou beatů, samplů a album mixoval. Nick Jennings komentuje přibližuje zásadní úlohu: „Martin nám pomohl dostat se z mrtvého bodu a celý zvuk a produkci alba posunul tam, kam jsme potřebovali, ale sami bychom nevěděli, jak na to“. Master alba je práce Tomáše Karáska (Gargle and Expel studio).

Dopisy v lahvi fyzicky vychází ve třech formátech, a to jako CD, barevný sešitek se stažením a dokonce i jako speciální pivo Letters in a Bottle z pivovaru Chříč (také s bookletem a stažením). Vedle streamovaných singlů Strážce majáku a Gipsy Gal, které se během února a března v tichosti objevily na Spotify, album zatím není k poslechu online a v blízké době to ani není v plánu. Křest proběhne 17. května 2022 v klubu Letka v Praze, kde kapela zahraje již v nové šestičlenné sestavě s hosty a samostatný set předvedou i spřátelení bratislavští Terrible 2s.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web