Výsledky soutěže Blues Aperitiv 2022

Výsledky soutěže Blues Aperitiv 2022
26. dubna 2022 Blues, Aktuality Autor: Milan Tesař

V sobotu 23. dubna 2022 se v Domě kultury v Šumperku uskutečnil 23. ročník soutěžní přehlídky Blues Aperitiv, která je součástí mezinárodního hudebního festivalu Blues Alive. Koncertního finále se zúčastnilo šest kapel z Česka a Polska. Členem tříčlenné mezinárodní poroty byl redaktor Proglasu Milan Tesař.

„Úroveň letošních účinkujících ve finále Blues Aperitivu byla mimořádně vysoká, v podstatě kterákoli ze šesti kapel by se v programu podzimního Blues Alive velmi dobře vyjímala,“ říká předseda mezinárodní poroty, hudební publicista a dramaturg Blues Alive Ondřej Bezr. A dodává: „Kapely, které u poroty zvítězily, se nicméně přece jen vymykaly nastavené laťce. Karlovarští Steven's mladistvým elánem, spojeným s takřka profesionálním muzikantským výkonem a dovedným mixem bluesové muziky se soulem, rockem a funky, Black Pin z polské části Slezska pak nepřeslechnutelným ryze bluesovým cítěním, brilantní souhrou i osobitou invencí v rámci žánru.“ Ke skvělému výkonu všech šesti soutěžících nepochybně přispěl i fakt, že letošní ročník Blues Aperitivu zaznamenal nejvyšší diváckou účast v třiadvacetileté historii soutěže.

Hlavní cenou pro vítěze Blues Aperitivu bylo pozvání na letošní festival Blues Alive, který se letos uskuteční ve dnech 17.–19. listopadu v Šumperku. Této pocty se dostalo právě kapelám Steven’s a Black Pin. Udělovala se však i další ocenění. Prestižní Cenu diváků a tedy i postup na listopadový festival Blues Alive si odnesli domácí bluesrockeři Dazed And Confused ze Vsetína. Na polskou část Blues Alive, jež proběhne 20. listopadu v polském Chorzówě, mezinárodní porota, kterou kromě Ondřeje Bezra tvořili český publicista a rozhlasový redaktor Milan Tesař a slovenský kytarista Daniel Salontay, známý ze skupiny Longital, nominovala kapelu Steven's. Ta pojede i na letní scénu Blues Alive, která je každoročně součástí Festivalu pro židovskou čtvrť v Boskovicích, a letos připadá na 7. července.