Blues Aperitiv 2012 startuje

13. ledna 2012 Aktuality, Blues Autor: Milan Tesař

Součástí mezinárodního festivalu Blues Alive je už řadu let soutěžní přehlídka Blues Aperitiv. Hlavní cenou je postup právě na Blues Alive do Šumperka, přičemž příležitost uvítat posluchače koncertem ve foyer šumperského Domu kultury dostanou i letos dvě kapely, které vybere mezinárodní porota. Navíc vítěz diváckého hlasování rozjede jeden z půlnočních jam sessions, které se odehrávají po šumperských klubech a hospodách.

Termín pro třináctý ročník Blues Aperitivu je stanoven na sobotu 16. června 2012 od 18 hodin. Kapely, které mají zájem zúčastnit se festivalu, mohou již nyní zasílat přihlášky na adresu polak@dksumperk.cz. Přihláška musí obsahovat název kapely, jmenovité a nástrojové obsazení, technické požadavky kapely, webovou adresu, aktuální fotografii nejlépe v tiskové kvalitě, další informace o kapele a dva spolehlivé telefonické a e-mailové kontakty na členy kapely. Zaslání demonahrávky (e-mailem jako mp3 nebo na CD na adresu DK Šumperk) je bezpodmínečně nutné pro základní výběr. Uzávěrka přihlášek je 10. dubna 2012.

Přihlásit se samozřejmě mohou i kapely, které absolvovaly Blues Aperitiv už v minulosti, ale na Blues Alive nepostoupily. A vůbec poprvé se letos mohou na Aperitiv hlásit také kapely, které v minulosti již postoupily a chtějí zkusit štěstí znovu.

Ze všech přihlášených kapel bude vybráno 7 postupujících + 1 náhradník. Pak už je vše na kapelách, jak se budou prezentovat před odbornou mezinárodní porotou sestavenou z hudebních publicistů, hudebníků a před diváky.

Informace pro vybrané kapely: Zvuková technika, základy bicích nástrojů a basový aparát budou jako vždy zajištěny, kapely si přivezou pouze nástrojovou aparaturu. Každá kapela bude mít na své vystoupení 40 minut včetně zvukových zkoušek. Pořadí kapel bude určeno losem. Pořadatel přispívá kapelám na cestovní náklady a zajišťuje ubytování.

(Tisková zpráva DK Šumperk)

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web