Mohlo by to bejt nebe… – rozhovor s Michalem Prokopem

Mohlo by to bejt nebe… – rozhovor s Michalem Prokopem
16. října 2021 Blues, Aktuality Autor: Milan Tesař

Zpěvák Michal Prokop letos oslavil 75. narozeniny a také vydal nové studiové album s názvem Mohlo by to bejt nebe… Představí nám je v pořadu Jak se vám líbí 2. listopadu 2021 v 19.15.

Kvůli pandemii se album nahrávalo do značné míry po částech a on-line. „Jednotlivé stopy jsme si posílali přes internet. Má to nesporné výhody, můžete si třeba objednat i zahraničního hosta, který to nahraje na druhém konci světa a pošle vám to. Ale samozřejmě se musí hlídat, aby ta nahrávka pak nebyla úplně sterilní. Přeci jenom hudba je, alespoň pro mne, hraní společné, ono je to na tom cítit. A my jsme vlastně neměli kvůli covidu skoro šanci se při nahrávání potkávat,“ líčil zpěvák po vydání alba.

Vedle covidu ovlivnila natáčení alba vážná zdravotní indispozice kytaristy Luboše Andršta, který s Prokopem spolupracoval od roku 1970. Ve většině písní jej ve studiu nakonec zastoupil Pavel Marcel a v menší míře také Michal Pavlíček. Naopak stálicí v sestavě doprovodné kapely Framus Five je houslista Jan Hrubý, který se podílel už na slavných Prokopových nahrávkách z 80. let včetně hitů Kolej Yesterday a Bitva o Karlův most.

Vedle autorských písní Michala Prokopa a jeho spoluhráčů (a také jedné nové skladby Martina Němce ze skupiny Precedens) album jako bonus obsahuje píseň Svět naruby od Ježka, Voskovce a Wericha. Tuto píseň totiž Michal Prokop nazpíval už v roce 1969 a nyní ji poprvé – v jiných aranžích – vydal na desce.

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web