The Plastic People Of The Universe živě ze studia

The Plastic People Of The Universe živě ze studi
20. dubna 2017 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

V roce, kdy si připomínáme 40 let od Charty 77, stále funguje kapela, která stála na počátku tehdejších událostí. The Plastic People Of The Universe zahrají živě v našem studiu v úterý 25. dubna 2017 od 19.15. Moderovat bude Martin Kyšperský.

Skupině The Plastic People Of The Universe jsme se naposledy podrobně věnovali na začátku roku 2013, kdy jsme vysílal dvoudílný rozhovor s touto kapelou a navíc ještě další pořad s jejím saxofonistou a dlouholetým členem Vratislavem Brabencem o knižním rozhovoru Evangelium podle Brabence. V roce 2015 natočila severočeská elektronická skupina B4 album Die Mitternachtsmaus s úpravami písní Plastic People v němčině a i o tomto zajímavém počinu jsme vám nabídli rozhovor (s kapelníkem B4 Tomášem Procházkou). Všechny zmíněné pořady moderovat Martin Kyšperský a nyní pro vás chystáme další dvě zajímavá setkání nad hudbou Plastic People s týmž moderátorem.

V úterý 25. dubna 2017 vystoupí v našem studiu živě aktuální sestava Plastic People v čele s kapelníkem a hráčem na klávesy Josefem Janíčkem a saxofonistou Vratislavem Brabencem. Tyto původní členy legendární skupiny doplňují mladší hráči – baskytarista Johnny Judl (Jablkoň, The Bladderstones), bubeník Jaroslav Kvasnička a kytarista David Babka (mj. November 2nd, Please The Trees, Tučňáci, Greenhorns). (Původní sestava Plastic People se v roce 2016 rozdělila. Druhá část s Jiřím Kabešem a Joe Karafiátem pokračuje pod názvem PPU New Generation.)

Druhý pořad, který o Plastic People připravujeme, bude rozhovor Martina Kyšperského s Jaroslavem Riedelem, autorem knihy Plastic People a český underground. Plánovaný termín vysílání je 11. července 2017.

Nejnovějším počinem Plastic People je CD Co znamená vésti koně, natočené živě v roce 2015 v brněnském Sono Centru spolu s Filharmonií Brno.