B4: Nové album a kolekce starších nahrávek

13. listopadu 2013 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Alternativní skupina B4, vítěz cen Vinyla za rok 2011, odehrála v Praze 2. listopadu 2013 patnáctihodinový koncert. Nyní přichází se svým novým CD Germanium, ke kterému je jako bonus připojeno 15 starších alb kapely.

Album Germanium z roku 2013 vychází v papírovém rozkládacím obalu ve formátu dual disc – tedy z jedné strany disku je klasické audio, ale na druhé straně disku je DVD datová stopa s dalšíémi 15 staršími alby v kvalitních mp3, která se do této doby šířila pouze jako CD-R nebo nebyla vydána vůbec.

Prvotní vize alba Germanium byla nahrát je tak, jakoby vzorem průkopníků krautrocku nebyl Karl Heinz Stockhausen, ale Zdeněk Liška. Dalším závazkem bylo použít v každé skladbě efekt s germaniovou diodou. Ani jednomu ze závazků se nepodařio dostát. Germaniové efekty tu a tam vystřídaly zvuky profánnějších fuzzboxů nebo jen zkreslení předzesilovačů páskového echa Dynacord. Zdeňka Lišku v inspiraci doplnili Petr a Pavel Ormovi a mnozí další jako Tom Zé nebo Vince Clarke. Na desce je ovšem i místo pro ostřejší polohu, stopové množství noise i free jazzu.

Album Germanium vznikalo v hloubi Lužických hor, v obci Líska. Skupina letos slaví patnáct let od svého vzniku, ke kterému došlo náhodou na festivalu v Turnově.

(Zdroj: www.poli5.cz)

NyníRanní magazín
Píseň: Láska z majera (2020); Interpret: Adamov Peter - zpěv, Botošová Barbora - housle, viola; Album: Botošová Barbora: Colors Of My Soul
09:00Dopoledne s Proglasem
10:00Zprávy Proglasu, počasí
10:05Písně
10:15Klika (TWR)
10:30Vonička lidových písní
11:00Čtení na pokračování

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Regiony

Regiony

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web