Skvělá hudba i diskusní program na Hradeckém slunovratu 2021

Skvělá hudba i diskusní program na Hradeckém slunovratu 2021

Nejen skvělá hudba na čtyřech scénách, ale také bohatý diskusní program, filmy, divadlo nebo kulinářské speciality a workshopy. To bude Hradecký slunovrat 2021, který se bude konat ve dnech 24.–26. června v Hradci nad Moravicí u Opavy. Poslechněte si z našeho archivu rozhovor se zástupci pořadatelů Vaškem Müllerem a Ondrou Oborným.

Kompletní program Hradeckého slunovratu 2021 najdete na tomto odkazu.

Velmi silně bude letos obsazená Welcome scéna, na kterou se přihlásily více než tři stovky kapel. Mezi čtrnácti vybranými jsou brněnská kapela Plum Dumplings, písničkářka Moonshye, kazatel a kytarista Roman Hampacher, Billow nebo několik polských skupin.

Mezi hlavními hvězdami festivalu budou Anthony B z Jamajky, Parno Graszt z Maďarska, Kinga Głyk z Polska, Mňága a Žďorp, Beata Hlavenková, Hrubá Hudba nebo November 2nd. V rámci scény vydavatelství Indies Scope se představí například skupiny Kucharski, Jarret, Cermaque nebo Kolektivní halucinace.

Součástí festivalu bude letos knížní zóna, v jejímž rámci proběhnou autogramiády Erika Taberyho, Jiřího Penáse, Karin Lednické, Václava Marhoula, Jakuba Szántó a Anny Beaty Háblové.

V rámci diskusní scény Salon Mechtilde se můžete těšit například na poslechový pořad Milana Tesaře o hitparádě World Music Charts Europe, na besedy s Milanem Pálešem z Indies Scope, s Petrem Fialou z kapely Mňága a Žďorp, na pořad Osudy semleté dějinami nebo na besedy s výše zmíněnými spisovateli.

NyníPísně
Píseň: Engem úgy veszel körül/I’m Surrounded By You (2022); Interpret: Meszecsinka; Album: Meszecsinka: Árnyék/Shadow
04:55Za 5 pět
05:40Nedělní promluva papeže
05:40Radio Vatikán (české...
05:48Písně
05:57Myšlenka na den
06:00Dnešní evangelium

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Coffee to Help

coffee-to-help_cukr_obalCDPoslechněte si rozhovor se skupinou Coffee to Help z Rakovníka.

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web