Skvělá hudba i diskusní program na Hradeckém slunovratu 2021

Skvělá hudba i diskusní program na Hradeckém slunovratu 2021

Nejen skvělá hudba na čtyřech scénách, ale také bohatý diskusní program, filmy, divadlo nebo kulinářské speciality a workshopy. To bude Hradecký slunovrat 2021, který se bude konat ve dnech 24.–26. června v Hradci nad Moravicí u Opavy. Poslechněte si z našeho archivu rozhovor se zástupci pořadatelů Vaškem Müllerem a Ondrou Oborným.

Kompletní program Hradeckého slunovratu 2021 najdete na tomto odkazu.

Velmi silně bude letos obsazená Welcome scéna, na kterou se přihlásily více než tři stovky kapel. Mezi čtrnácti vybranými jsou brněnská kapela Plum Dumplings, písničkářka Moonshye, kazatel a kytarista Roman Hampacher, Billow nebo několik polských skupin.

Mezi hlavními hvězdami festivalu budou Anthony B z Jamajky, Parno Graszt z Maďarska, Kinga Głyk z Polska, Mňága a Žďorp, Beata Hlavenková, Hrubá Hudba nebo November 2nd. V rámci scény vydavatelství Indies Scope se představí například skupiny Kucharski, Jarret, Cermaque nebo Kolektivní halucinace.

Součástí festivalu bude letos knížní zóna, v jejímž rámci proběhnou autogramiády Erika Taberyho, Jiřího Penáse, Karin Lednické, Václava Marhoula, Jakuba Szántó a Anny Beaty Háblové.

V rámci diskusní scény Salon Mechtilde se můžete těšit například na poslechový pořad Milana Tesaře o hitparádě World Music Charts Europe, na besedy s Milanem Pálešem z Indies Scope, s Petrem Fialou z kapely Mňága a Žďorp, na pořad Osudy semleté dějinami nebo na besedy s výše zmíněnými spisovateli.

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web