Skvělá hudba i diskusní program na Hradeckém slunovratu 2021

Skvělá hudba i diskusní program na Hradeckém slunovratu 2021

Nejen skvělá hudba na čtyřech scénách, ale také bohatý diskusní program, filmy, divadlo nebo kulinářské speciality a workshopy. To bude Hradecký slunovrat 2021, který se bude konat ve dnech 24.–26. června v Hradci nad Moravicí u Opavy. Poslechněte si z našeho archivu rozhovor se zástupci pořadatelů Vaškem Müllerem a Ondrou Oborným.

Kompletní program Hradeckého slunovratu 2021 najdete na tomto odkazu.

Velmi silně bude letos obsazená Welcome scéna, na kterou se přihlásily více než tři stovky kapel. Mezi čtrnácti vybranými jsou brněnská kapela Plum Dumplings, písničkářka Moonshye, kazatel a kytarista Roman Hampacher, Billow nebo několik polských skupin.

Mezi hlavními hvězdami festivalu budou Anthony B z Jamajky, Parno Graszt z Maďarska, Kinga Głyk z Polska, Mňága a Žďorp, Beata Hlavenková, Hrubá Hudba nebo November 2nd. V rámci scény vydavatelství Indies Scope se představí například skupiny Kucharski, Jarret, Cermaque nebo Kolektivní halucinace.

Součástí festivalu bude letos knížní zóna, v jejímž rámci proběhnou autogramiády Erika Taberyho, Jiřího Penáse, Karin Lednické, Václava Marhoula, Jakuba Szántó a Anny Beaty Háblové.

V rámci diskusní scény Salon Mechtilde se můžete těšit například na poslechový pořad Milana Tesaře o hitparádě World Music Charts Europe, na besedy s Milanem Pálešem z Indies Scope, s Petrem Fialou z kapely Mňága a Žďorp, na pořad Osudy semleté dějinami nebo na besedy s výše zmíněnými spisovateli.

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web