Welcome Tour – kapely z Hradeckého slunovratu na turné

Welcome Tour – kapely z Hradeckého slunovratu na turné

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Welcome Tour
Budeme vysílat

Třikrát z Proglasu: Mísia
Třikrát z Proglasu: Josef Vejvoda
Třikrát z Proglasu
Vysílali jsme

Třikrát z Proglasu: Maca
Třikrát z Proglasu: Efruze
Třikrát z Proglasu: Khalia
Audioarchiv

Festival Hradecký slunovrat propaguje mladé kapely prostřednictvím své Welcome scény. Tato podpora přitom nekončí s posledními tóny letní hudební přehlídky. V lednu a v únoru vyrážejí vybrané kapely z loňské Welcome scény na Welcome Tour.

Součástí hudebního festivalu Hradecký slunovrat, jehož sedmý ročník se uskuteční na zámku v Hradci nad Moravicí ve dnech 26.–27. června 2020, je také Welcome scéna. Jedna ze tří hudebních scén festivalu (v prvních ročnících Open scéna) dává příležitost méně známým, avšak velmi zajímavým kapelám, svou kvalitou tvorby v mnohém srovnatelným s hlavními festivalovými hvězdami. Na přelomu ledna a února se sedm vybraných kapel z Welcome scény Hradeckého slunovratu společně představí v rámci premiérové Welcome Tour.

Série čtyř koncertů ve čtyřech hudebních klubech bude zahájena 23. ledna koncertem v opavskému Evžen Jazz Café za účasti kapel Café Industrial z Ostravy a Lód 9 z Katovic. Tato polská kapela přitom v Česku zahraje vůbec poprvé. Její členové Maciej Klich a Michał Zdrzałek však společně vystoupili na Welcome scéně jakožto členové kapely Ciśnienie, která si i díky mnoha nadšeným ohlasům návštěvníků vysloužila od organizátorů festivalu opětovnou pozvánku k účinkování, tentokrát již na hlavní scéně Hradeckého slunovratu 2020. Po opavském zahájení má Welcome Tour naplánovány ještě další tři zastávky, a to 29. ledna v Olomouci (Bluesbar GARCH), 31. ledna v Praze (KC Kaštan – Scéna Unijazzu) a 5. února v Brně (Stará Pekárna Hudební Kavárna).

V Olomouci se společně představí domácí kapela Hope Astronaut a TEVE, projekt brněnského hudebníka Antonína Koutného, který byl k účinkování na Welcome scéně v loňském roce vybrán jako tip jednoho z mediálních partnerů scény, serveru Frontman.cz. Pro změnu jako tip Radia Proglas byla zvolena kapela Bizarre Band, která vystoupí v pražském KC Kaštan. Spolu s ní v Praze zahrají polští Lód 9 a ostravští Café Industrial. Závěrečný koncert celého turné obstarají kapely TEVE, Hmlisto a Evolet v klubu Stará Pekárna v Brně. Hmlisto je slovenské rodinné duo ze samoty v pohoří Vtáčnik. Evolet, vlastním jménem Eva Jurčáková, je slovenska písničkářka, která v roce 2019 vydala své debutové album. Právě písně z něj představí spolu se svou kapelou v rámci brněnského koncertu.

Welcome tour 2020
23. 1. / Opava: Café Industrial & Lód 9 (PL)
29. 1. / Olomouc: Hope Astronaut + TEVE
31. 1. / Praha: Bizarre Band & Café Industrial & Lód 9 (PL)
5. 2. / Brno: Evolet & Hmlisto (SK) & TEVE (SK)

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web