Welcome Tour – kapely z Hradeckého slunovratu na turné

Welcome Tour – kapely z Hradeckého slunovratu na turné

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Welcome Tour
Budeme vysílat

Třikrát z Proglasu: Majkii B
Třikrát z Proglasu: Pulcinella & Maria Mazzotta
Třikrát z Proglasu: Pedro Makay
Vysílali jsme

Třikrát z Proglasu: Ray Gallon
Třikrát z Proglasu: Vicki Kristina Barcelona
Třikrát z Proglasu: Emeterians
Audioarchiv

Festival Hradecký slunovrat propaguje mladé kapely prostřednictvím své Welcome scény. Tato podpora přitom nekončí s posledními tóny letní hudební přehlídky. V lednu a v únoru vyrážejí vybrané kapely z loňské Welcome scény na Welcome Tour.

Součástí hudebního festivalu Hradecký slunovrat, jehož sedmý ročník se uskuteční na zámku v Hradci nad Moravicí ve dnech 26.–27. června 2020, je také Welcome scéna. Jedna ze tří hudebních scén festivalu (v prvních ročnících Open scéna) dává příležitost méně známým, avšak velmi zajímavým kapelám, svou kvalitou tvorby v mnohém srovnatelným s hlavními festivalovými hvězdami. Na přelomu ledna a února se sedm vybraných kapel z Welcome scény Hradeckého slunovratu společně představí v rámci premiérové Welcome Tour.

Série čtyř koncertů ve čtyřech hudebních klubech bude zahájena 23. ledna koncertem v opavskému Evžen Jazz Café za účasti kapel Café Industrial z Ostravy a Lód 9 z Katovic. Tato polská kapela přitom v Česku zahraje vůbec poprvé. Její členové Maciej Klich a Michał Zdrzałek však společně vystoupili na Welcome scéně jakožto členové kapely Ciśnienie, která si i díky mnoha nadšeným ohlasům návštěvníků vysloužila od organizátorů festivalu opětovnou pozvánku k účinkování, tentokrát již na hlavní scéně Hradeckého slunovratu 2020. Po opavském zahájení má Welcome Tour naplánovány ještě další tři zastávky, a to 29. ledna v Olomouci (Bluesbar GARCH), 31. ledna v Praze (KC Kaštan – Scéna Unijazzu) a 5. února v Brně (Stará Pekárna Hudební Kavárna).

V Olomouci se společně představí domácí kapela Hope Astronaut a TEVE, projekt brněnského hudebníka Antonína Koutného, který byl k účinkování na Welcome scéně v loňském roce vybrán jako tip jednoho z mediálních partnerů scény, serveru Frontman.cz. Pro změnu jako tip Radia Proglas byla zvolena kapela Bizarre Band, která vystoupí v pražském KC Kaštan. Spolu s ní v Praze zahrají polští Lód 9 a ostravští Café Industrial. Závěrečný koncert celého turné obstarají kapely TEVE, Hmlisto a Evolet v klubu Stará Pekárna v Brně. Hmlisto je slovenské rodinné duo ze samoty v pohoří Vtáčnik. Evolet, vlastním jménem Eva Jurčáková, je slovenska písničkářka, která v roce 2019 vydala své debutové album. Právě písně z něj představí spolu se svou kapelou v rámci brněnského koncertu.

Welcome tour 2020
23. 1. / Opava: Café Industrial & Lód 9 (PL)
29. 1. / Olomouc: Hope Astronaut + TEVE
31. 1. / Praha: Bizarre Band & Café Industrial & Lód 9 (PL)
5. 2. / Brno: Evolet & Hmlisto (SK) & TEVE (SK)

NyníKomorní hudba
Skladba: Smyčcový kvartet B-dur op. 16 č. 1 - Allegro moderato, Adagio, Menuetto, Finale Allegro vivo; Autor: Vranický Pavel; Soubor: Stamicovo kvarteto
02:00Oktáva
03:00Z archivu hudebních...
04:00Písničky před svítáním
05:00Písně
05:57Myšlenka na den
06:00Písně

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web