Hradecký slunovrat: tři kapely vás pozvou na Welcome scénu

Hradecký slunovrat: tři kapely vás pozvou na Welcome scénu
23. března 2019 Alternativní hudba, Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Redaktor Proglasu Milan Tesař je spolu s Ondřejem Oborným dramaturgem Welcome scény festivalu Hradecký slunovrat. Z téměř 150 kapel vybírali čtrnáct, které se na začátku prázdnin představí v Hradci nad Moravicí v rámci neplacené zóny festivalu. Tři z těchto skupin se představí živě přímo v našem studiu: 10. dubna, 10. května a 10. června 2019 bude pořad Jak se vám líbí patřit právě Welcome scéně. Rozhovor s pořadateli Hradeckého slunovratu pak chystáme na 20. května.

Welcome scéna je důležitou součástí festivalu Hradecký slunovrat. Jejím cílem je jednak dát šanci kapelám různých žánrů, které mají o hraní na festivalu zájem a do nabitého programu na dalších dvou scénách se nevešly, jednak nabídnout návštěvníkům hradeckého zámku a parku poslechnout si zajímavou hudbu i bez zakoupení vstupenky. O Welcome scénu je v poslední době mimořádný zájem. V letošním roce se do konkursu přihlásilo 140 kapel různých žánrů ze tří zemí – z Česka, Slovenska a Polska.

Tři z těchto kapel se představí v našem pořadu Jak se vám líbí formou koncertu ze studia. Ve středu 10. dubna to bude brněnský hudebník Antonín Koutný s projektem Teve, v pátek 10. května skupina Kolektivní halucinace a v pondělí 10. června Bizarre Band, který můžete znát například ze spolupráce s Janem Burianem na albu Jihotaje. Všechny tyto pořady začínají v 19.15.

Festival Hradecký slunovrat se bude konat ve dnech 28. a 29. června 2019 v Hradci nad Moravicí u Opavy. V rámci neplacené Welcome scény na něm dále vystoupí například skupiny Šoulet, Ciśnienie (PL) nebo Hmlisto (SK). V rámci placené zóny festivalu se představí mimo jiné Midi Lidi, Kafka Band, Tara Fuki, Dunaj, Ventolin, Už jsme doma, Jarret, Narajama, Petr Linhart s programem Milostné vzpomínky na Čp. 8, Fifidroki (PL) nebo Värttinä (FI).

NyníNoční bdění
Píseň: Ardiç agaci (2021); Interpret: Türkoglu Cihan - baglama; Album: Türkoglu Cihan: Göç
00:30Písně
01:00Komorní hudba
02:00Oktáva
03:00Z archivu hudebních...
04:00Písničky před svítáním
05:00Písně

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web