Hradecký slunovrat: tři kapely vás pozvou na Welcome scénu

Hradecký slunovrat: tři kapely vás pozvou na Welcome scénu
23. března 2019 Alternativní hudba, Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Redaktor Proglasu Milan Tesař je spolu s Ondřejem Oborným dramaturgem Welcome scény festivalu Hradecký slunovrat. Z téměř 150 kapel vybírali čtrnáct, které se na začátku prázdnin představí v Hradci nad Moravicí v rámci neplacené zóny festivalu. Tři z těchto skupin se představí živě přímo v našem studiu: 10. dubna, 10. května a 10. června 2019 bude pořad Jak se vám líbí patřit právě Welcome scéně. Rozhovor s pořadateli Hradeckého slunovratu pak chystáme na 20. května.

Welcome scéna je důležitou součástí festivalu Hradecký slunovrat. Jejím cílem je jednak dát šanci kapelám různých žánrů, které mají o hraní na festivalu zájem a do nabitého programu na dalších dvou scénách se nevešly, jednak nabídnout návštěvníkům hradeckého zámku a parku poslechnout si zajímavou hudbu i bez zakoupení vstupenky. O Welcome scénu je v poslední době mimořádný zájem. V letošním roce se do konkursu přihlásilo 140 kapel různých žánrů ze tří zemí – z Česka, Slovenska a Polska.

Tři z těchto kapel se představí v našem pořadu Jak se vám líbí formou koncertu ze studia. Ve středu 10. dubna to bude brněnský hudebník Antonín Koutný s projektem Teve, v pátek 10. května skupina Kolektivní halucinace a v pondělí 10. června Bizarre Band, který můžete znát například ze spolupráce s Janem Burianem na albu Jihotaje. Všechny tyto pořady začínají v 19.15.

Festival Hradecký slunovrat se bude konat ve dnech 28. a 29. června 2019 v Hradci nad Moravicí u Opavy. V rámci neplacené Welcome scény na něm dále vystoupí například skupiny Šoulet, Ciśnienie (PL) nebo Hmlisto (SK). V rámci placené zóny festivalu se představí mimo jiné Midi Lidi, Kafka Band, Tara Fuki, Dunaj, Ventolin, Už jsme doma, Jarret, Narajama, Petr Linhart s programem Milostné vzpomínky na Čp. 8, Fifidroki (PL) nebo Värttinä (FI).

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web