Konkurs na Welcome scénu Hradeckého slunovratu 2022

Konkurs na Welcome scénu Hradeckého slunovratu 2022
15. října 2021 Alternativní hudba, Jazz, Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Organizátoři festivalu Hradecký slunovrat, který v roce 2022 čeká přesun z tradičního místa konání na Zámku v Hradci nad Moravicí do Opavy, opětovně zvou české i zahraniční hudební kapely a autory k účastí v konkursu na Welcome scénu. Welcome scéna je skvělou příležitostí pro mladé nadějné a dosud neobjevené talenty všech hudebních žánrů. O účast na této scéně ale usilují také profesionální a již zavedení hudebníci.

Konkurz na Welcome scénu 2022 probíhá od 10.10. do 31.12. 2021, kdy se kapely mohou hlásit skrze vyplněný přihlašovací formulář / ke stažení na https://hradeckyslunovrat.cz/welcome-scena / a jeho odeslání na email: welcome@hradeckyslunovrat.cz

Ze všech přihlášek bude následně vybráno čtrnáct kapel, které obdrží pozvánku na festival. Výsledky konkurzu budou oznámeny nejpozději 17.ledna 2022. O kvalitu výběru kapel na „Welcome scénu“ se starají hudební publicista Milan Tesař, člen organizačního týmu festivalu Ondřej Oborný a dále také partneři scény - Radio Proglas, Frontman.cz a polský partner Dzielnica Brzmi Dobrze.

Welcome scéna spolupracuje také s „Inides Scope“, kdy písně vybraných kapel jsou následně umístěny a vydány na speciální CD kompilaci v distribuci právě tohoto vydavatelství. Velkým přínosem pro muzikanty účinkující na „Welcome scéně“ je také to, že díky vystoupení na Hradeckém slunovratu mohou získat i další možnosti koncertů a setkat se s přítomnými hudebními dramaturgy a publicisty, kteří v hojném počtu festival navštěvují. Stalo se již tradicí, že následující rok bývá jedna z kapel Welcome scény obsazena na některé z hlavních scén festivalu. Skrze programovou spolupráci s festivaly jako např. „Letní filmová škola Uherské Hradiště“, „Boskovice – festival pro židovskou čtvrť“, „KUKOKLI“ nebo „Polské dny v Ostravě“ jsou kapely z Welcome scény zvány k účasti v programu na těchto i jiných kulturních akcích a festivalech.

V pořadí 9. ročník festivalu Hradecký slunovrat se uskuteční na různých místech historického centra města Opava ve dnech 23.–25. 6. 2022.

Podrobné informace o festivalu, včetně přihlašovacích formulářů ke stažení na „Welcome scénu 2022“ jsou dostupné na webových stránkách festivalu: https://hradeckyslunovrat.cz/

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Coffee to Help

coffee-to-help_cukr_obalCDPoslechněte si rozhovor se skupinou Coffee to Help z Rakovníka.

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web