Hlaste se na Welcome scénu Hradeckého slunovratu 2020

Hlaste se na Welcome scénu Hradeckého slunovratu 2020
6. října 2019 Alternativní hudba, Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Až do konce kalendářního roku 2019 se mohou kapely a hudebníci jakéhokoli žánru hlásit na Welcome scénu festivalu Hradecký slunovrat 2020. Dvojice dramaturgů – Milan Tesař a Ondřej Oborný – vybere čtrnáct účinkujících, kteří se na festivalu představí a kteří se příští rok objeví také na speciálním kompilačním albu.

Welcome scéna festivalu Hradecký slunovrat 2020 zve hudební kapely a autory všech žánrů k účasti v probíhajícím konkurzu. Muzikanti se zájmem vystoupit na festivalu v krásném prostředí zámku v Hradci nad Moravicí mají možnost své přihlášky do konkurzu Welcome scény zasílat na email adresu: welcome@hradeckyslunovrat.cz do 31. 12. 2019.

Welcome scéna, jedna ze tří hudebních scén festivalu Hradecký slunovrat, je zejména skvělou příležitostí pro kapely upozornit na svou tvorbu, a to nejen početné publikum hudebních fanoušků z řad návštěvníků festivalu, ale také hudební publicisty a dramaturgy v ČR i zahraničí. Welcome scéna objevuje začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry, nabízí jim možnost vystoupení na renomovaném festivalu a propagace skrze mediální partnery scény. Písně každé ze 14 vybraných kapel pro Welcome scénu festivalu Hradecký slunovrat 2020 navíc budou opět zařazeny a vydány na CD kompilaci, sloužící převážně k promo účelům samotných kapel.

V roce 2019 byly z téměř 150 přihlášených na Welcome Scénu vybráni tito hudebníci a skupiny: The Party Is Over (PL), Together, Prowizorium, Aiko, Teve, Kolektivní halucinace, Milan André (CAN), Hmlisto (SK), Café Industrial, Max Bravura (PL), Ciśninie (PL), Šoulet, Bizarre Band a Hope Astronaut.

Sedmý ročník festivalu Hradecký slunovrat se uskuteční ve dnech 26.–27. 6. 2020. Bližší informace včetně přihlašovacích formulářů ke stažení jsou dostupné na webových stránkách festivalu: https://hradeckyslunovrat.cz/welcome/

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web