Třikrát z Proglasu: CD z Welcome scény Hradeckého slunovratu

Třikrát z Proglasu: CD z Welcome scény Hradeckého slunovratu
21. července 2019 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Jedním ze dvou dramaturgů Welcome scény Hradeckého slunovratu je redaktor Proglasu Milan Tesař. Festival v Hradci nad Moravicí u Opavy sice proběhl už na konci června, ale CD s kapelami z Welcome scény můžete poslouchat celý rok. Představíme si je v pondělí 29. července od 7.45 v pořadu Třikrát z Proglasu.

Welcome scéna je jednou ze tří hudebních scén Hradeckého slunovratu. Je otevřená jednak návštěvníkům, které vítá v areálu (a navíc jako jediná je bez vstupného), a jednak kapelám. Dva dramaturgové, Ondřej Oborný a Milan Tesař, totiž vybírají ze zájemců, kteří se na tuto scénu přihlásí. Může jít o kapely nebo sólisty libovolného žánru: z téměř 150 přihlášených se do letošního výběru 14 kapel dostala například skupina Together se svým housle’n’rollem, polská elektronická formace The Party Is Over, alternativní melodická kapela z Olomouce Hope Astronaut nebo akustický Bizarre Band z Prahy.

Letos poprvé oficiálně vyšlo CD Welcome scéna/Hradecký slunovrat, které celou scénu mapuje a představuje všech 14 zúčastněných kapel nebo sólistů. V pořadu Třikrát z Proglasu konkrétně uslyšíte polskou rockovou skupinu Max Bravura, slovenskokanadského písničkáře Milana Andrého a zpěvačku Aiko.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web