Kolektivní halucinace vystoupí živě v pořadu Jak se vám líbí

Kolektivní halucinace vystoupí živě v pořadu Jak se vám líbí
25. dubna 2019 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Kolektivní halucinace z Kladna je jednou ze 14 kapel, které letos úspěšně prošly konkursem na Welcome scénu festivalu Hradecký slunovrat (vybíralo se z téměř 150 zájemců). A je také jednou ze tří formací, které se ještě před festivalem představí živě v našem studiu. Poslouchejte 10. května od 19.15.

Skupina Kolektivní halucinace na sebe upozornila v roce 2017 albem Kosti, na kterém najdete i píseň Jan 69 (Ruce z popela), věnovanou Janu Palachovi. Za pozornost ale stojí celá tvorba této zajímavé nadžánrové kapely, která dokáže zaujmout příznivce rockové a alternativní hudby i folkaři. Ostatně v předkole festivalu Porta letos skupina získala zvláštní cenu poroty za píseň Jsem, jaká jsem.

V našem studiu skupina Kolektivní halucinace vystoupí živě 10. května od 19.15 v pořadu Jak se vám líbí, který bude moderovat Martin Kyšperský. Pořad bude pozvánkou na festival Hradecký slunovrat (koná se v Hradci nad Moravicí o posledním červnovém víkendu), na kterém Kolektivní halucinace vystoupí v rámci Welcome scény. Na této otevřené scéně (je otevřená kapelám všech žánrů a současně se odehrává mimo placenou zónu festivalu) dále zahrají například Teve (slyšeli jste v Jak se vám líbí v dubnu), Bizarre Band (uslyšíte v červnu), Hmlisto (také znáte z našeho vysílání) nebo Milan André, jehož písně v těchto dnech také začínáme pouštět.

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web