Katarzia představí album Antigona

Katarzia představí album Antigona
16. dubna 2019 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Slovenská zpěvačka a autorka Katarzia nazvala své nejnovější album Antigona. CD vyšlo v roce 2018 a umístilo se jako jediný slovenský titul v první pětce výroční ankety našeho rádia Album roku. CD vzniklo jako spolupráce Katarzie, producenta Pjoniho a Slovenského národního divadla. Premiéru rozhovoru s Katarziou poslouchejte 23. dubna 2019.

Na začátku projektu Antigona bylo divadelní představení, jehož cílem bylo přiblížit mladšímu publiku antické drama prostřednictvím moderní produkce a písní s texty v současném jazyce. Písně z tohoto představení vyšly poté na CD a kromě toho existuje i společné koncertní představení Katřarzie a producenta Jonatana Pastirčáka, zvaného Pjoni.

V rozhovoru se dozvíte o propojení tématu Antigony s aktuálními politickými a společenskými událostmi na Slovensku – Katarzia písně psala v době vraždy novináře Jána Kuciaka a jednu skladbu přímo „věnovala“ bývalému premiérovi Robertu Ficovi.

Hovořit budeme také o zpěvaččiných plánech do budoucna včetně myšlenky složit některých příští projekt v angličtině a více se prosadit na mezinárodní scéně. Řeč bude také o cenách Radio_Head Award, v jejichž rámci byla Katarzia nominována na album roku.

V pořadu uslyšíte několik písní z alba Antigona a také dva duety z projektu Pozdrav Slnku, který vyšel jako 100. titul bratislavského vydavatelství Slnko Records – jednu z těchto písní Katarzia nahrála společně s Janou Kirschner a druhou s Katarínou Málikovou.

Andrew Cronshaw a citery

Album pro sólovou citeru vydal britský hudebník a publicista Andrew Cronshaw. cronshaw_zithers

Regiony

Regiony

Beaux Gris Gris & The Apocalypse

BeauxGrisGris_IMG_20191115_214031Poslechněte si rozhovor s kalifornskou skupinou Beaux Gris Gris & The Apocalypse

Témata Jak se vám líbí

27-archivnyChlapecPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

David Vrobel Trio

vrobel_blues-pro-tebeSaxofonista Divadla Semafor David Vrobel vydal nové album.

Rozhovor s Juwanou Jenkins

JenkinsJuwanaIMG_20200211_161633Poslechněte si rozhovor s americkou zpěvačkou Juwanou Jenkins.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web