Katarzia – chystáme rozhovor

17. září 2015 Folk, Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Rozhovor se slovenskou písničkářkou Katarziou budeme vysílat 8. října 2015 v pořadu Jak se vám líbí od 19.15. Moderuje Martin Evžen Kyšperský.

Katarzia, vlastním jménem Katarína Kubošiová, je jedním z největších objevů posledních let na slovenské scéně. Její album Generácia Y vyšlo v roce 2013 ve vydavatelství Slnko Records. Texty prý Katarína začala psát už jako tříletá a tajně v tomto koníčku pokračovala až do „zdánlivé“ dospělosti. Prostřednictvím naivních dětských básniček popisovala svou cestu životem. Skutečné písně začala skládat až v roce 2012 – do té doby ji totiž nenapadlo, jakou formou by své myšlenky mohla nejlépe vyjádřit. Patnáct skladeb, které najdeme na albu Generácia Y, vzniklo za rok a půl. Katarzia řeší především generační otázky, popisuje pocity mladé ženy na začátku třetího tisíciletí.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web